من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹

بازدید :
1099

یک فنجان چای داغ

چای به دلایل مختلف در سفرهای طبیعت گردی شما اهمیت دارد. مهم ترین دلیل آن این است که یک نوشیدنی گرم بوده و می تواند به سرعت دمای بدن شما را بالا ببرد. در عین حال چای تامین کننده ویتامین و مواد معدنی بدن نیز هست.


اگر اهل سفرهای طبیعت گردی هستید، توصیه می کنیم که در فصل بهار، شروع به جمع آوری گیاهان مناسب برای تهیه چای در طبیعت کرده و با خشک کردن آنها، و در طول سال استفاده شان کنید. اگر قصد خشک کردن گیاهان را دارید، وقتی آنها را جمع کردید از پایین به هم ببندید و سپس در مکانی گرم، تاریک و عاری از رطوبت آویزان کنید تا خشک شوند.
اما اگر مجبور بودید گیاهان را برای هفته ها در سفر همراه خود داشته باشید و محل مناسب برای خشک کردن آنها در اختیارتان نبود می توانید شاخه های جانبی درختان را در روزهای گرم و خشک برای این کار انتخاب کنید. این شاخه ها می توانند مکانی مناسب و پر سایه برای شما فراهم کنند.

در شرایطی که آب و هوا چندان مناسب نیست، تیرک اصلی پناهگاه خار و خاشاکی نیز می تواند مکانی مناسب برای آویختن گیاهان باشد. بعد از یک هفته گیاه را امتحان کنید و ببینید خوب خشک شده است یا نه. برای این کار چند برگ و یا ساقه ای از آن را جدا کرده و میان انگشتانتان خرد کنید، اگر به راحتی خرد شد آماده ذخیره و انبار کردن است. اگر به اندازه کافی ترد و شکننده نبود چند روز دیگر لازم است صبر کنید تا کاملا خشک شود.

چای خود را در ظرفی در بسته دور از نور خورشید نگه دارید. می توانید آنها را در کل زمستان تا زمانی که گیاهان تازه سر از خاک برآورند نگهداری و استفاده کنید. به خاطر داشته باشید حجم گیاه خشک شده نصف حجم گیاه تازه است و به همین نسبت نیز در تهیه چای باید از آن استفاده کرد.

نکته آخر اینکه دائما دانش خود را نسبت به شناسایی گیاهان بالا ببرید. عدم شناخت صحیح گیاهان، خصوصا در شرایط حساس در طبیعت به معنای مرگ و زندگی است. پس از کنار این مسئله بی اهمیت عبور نکنید.


یک فنجان چای داغ

یک فنجان چای داغ


عطر پونه، عطر چای
یکی از چای های خوش طعم، ترکیب نعنا و پونه با علف های ادویه ای است، چایی خوش طعم و مفرح که حتی در سردترین و تیره ترین روزهای سفر هم می تواند به دادتان برسد. علف ادویه ای را در هر فصل از سال می توان یافت اما نعنا و پونه را تا قبل از شروع زمستان می توان جمع آوری کرد.

طرز تهیه این چای:2 قاشق چای خوری نعناع خشک و 1 قاشق چای خوری علف ادویه ای (از پوسته ساقه آن استفاده کنید) را با هم ترکیب کرده و سپس آب داغ را روی آن بریزید. توجه داشته باشید که آب جوش نباشد و سپس 5 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. برای شیرین کردن آن می توانید از کمی عسل استفاده کنید اگرچه به تنهایی نیز طعم دلچسب و شیرینی دارد.

ریپورثاژریپورتاژ اگهیتبلیغات ریپورتاژرپرتاژریپورتاژ خبری