من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

بازدید :
815

توالت صحرایی بسازید

بارها برای کسانی که به کمپ می روند پیش آمده که به محیطی فاقد سرویس های بهداشتی بروند. لزوما همه روشهای دفع فضولات روشهای بهداشتی نیستند. دفع مواد زائد و فضولات رابطه مستقیمی با سلامت، بهداشت و لذت از طبیعت دارد. محل دفع فضولات هم به موقعیت محل، تعداد اعضا گروه و فصل دارد.

توالت صحرایی بسازید

توالت صحرایی بسازید


خصوصی یا عمومی؟
در کمپ های کوچک شما نیاز به حفر یک چاله گربه یا چاله تک نفره دارید. در تعداد نفرات کم هرکسی یک مکان خشک را انتخاب و اقدام به حفر یک چاله با عمق 20 تا 25 سانتی متر کند. پس از تخلی با یک تکه چوب آن را پخش و با خاکهای اطراف آن را کاملا بپوشانید.

در گروههای 12 نفره و بیشتر بایستی یک توالت عمومی ایجاد کنید. چاله ای به ابعاد 60 در 60 سانتی متر و به عمق 45 تا 60 سانتی متر حفر کنید. این چاله برای 20 نفر و مدت یک تا دو روز مناسب خواهد بود. اطراف چاله را از خار و خاشاک پاک کرده و آنها را در یک مکان نزدیک جهت کاور نهایی نگهداری کنید. حتما اشیائ نوک تیز را از محل دور کنید. هنگامی که فضولات تا ارتفاع 15 سانتی متری سطح بالا آمد روی آن را به طور کامل بپوشانید.

محل توالت صحرایی
مهمترین نکته در انتخاب محل پوشیده بودن آن و دور بودن از آبهای سطحی یا زیر زمینی است. محل مورد انتخاب بایستی حدود 100 متر از منابع آبی دور، در یک مکان خشک، دور از محل کمپ یا چادرها و محل پخت و پز و مسیر عبور و مرور یا جاده باشد.

پسماندهای انسانی در ذات برای طبیعت مضر نیستند، چنانچه در سفر هستید و مجبور به تخلی، یک مکان مناسب با خصوصیت آفتابگیر بودن را انتخاب کنید.

در زمستان امکان حفر چاله ممکن است سخت باشد لذا برای اینکه مطمئن شوید محیط آلوده نمی شود، منتظر شوید تا پسماند یخ زده سپیس در دو پلاستیک در بسته قرار دهید.

شستشو
بی توجهی در استفاده از صابون، روغن بدن، کرم های ضد آفتاب، مواد نفتی و … می تواند باعث آلودگی آبهای زیر زمینی شود. قبل از شنا این مواد را شسته سپس وارد آب شوید. هیچگاه از صابون در هنگام شنا در آبهای تمیز استفاده نکنید. هنگام استفاده از صابون یک ظرف آب برداشته به مکانی خشک و به فاصله حداقل 100 متر دور تر از منابع آب بروید. تا آنجا که می توانید از صابون کم استفاده کنید و مطمئن شوید در یک مکان خشک با ارتفاع بالا در حال شستشو هستید. در زمستان می توانید از برفهای تازه با دستورالعمل بالا استفاده کنید.

ریپورثاژریپورتاژ اگهیتبلیغات ریپورتاژرپرتاژریپورتاژ خبری