من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

بازدید :
14044

مکان های دیدنی قم
شهر قم، یکی از کلانشهر های ایران و مرکز استان قم، در 125 کیلومتری جنوب تهران ، دومین شهر مذهبی ایران،‌ بعد از مشهد و مدفن فاطمه معصومه دختر موسی بن جعفر، پیشوای هفتم شیعیان است .
بزرگ‌ترین حوزه علمیه‌ ایران و مرکز مدیریت حوزه های علمیه ایران در این شهر قرار دارد. از نظر جغرافیایی، از شمال به استان‌های مرکزی و تهران، از جنوب به استان‌های اصفهان و مرکزی و از غرب به استان مرکزی و از شرق به استان سمنان محدود شده است و از نظر آب و هوایی چون در میانه کویر قرار گرفته،‌ تابستانهای فوق العاده گرم و سوزانی دارد.


نقشه مکانی های دیدنی قم


در قم کجا اقامت کنم؟

این شهر هماهنند همه شهرهای مذهبی،‌ هتل و مراکز اقامتی زیادی دارد. هتل المپیک،‌ در خیابان معلم و هتل بین المللی،‌ جنب حرم، از هتل‌های معروف و لوکس شهر قم با قیمت های بالا هستند ، هتل الزهرا، واقع در بلوار شهید منتظری، هتل آریا درنزدیکی حرم و هتل امامی، تو چهارراه غفاری هم از هتل های مناسب و کم هزینه ترِ این شهر می باشند.

در قم چی بخوریم ؟

سفره های ایرانی همیشه مملو از رنگ بودند که هر شهر و استانی بخشی از اون رو رقم زده است . اگه دوست دارید غذاهای محلی قم رو بشناسید، بدانید که قم یکی از شهرها با بیشترین تنوع آبگوشت و آش است که شامل آبگوشت یخنی، آبگوشت مزگو، آبگوشت بزباش، آبگوشت هویج برگه و آبگوشت قونبید، آش قنبید، آش آلو و عدس، آش اوماج و آش پتله می شود.
علاوه بر دیزی و آش که قمی ها خیلی در پختش مهارت دارند، پیشنهاد میشود که در سفر به این شهر کباب و چلو گردن های قم رو در بهترین رستوران های شهر یعنی رستوران البرز، رستوران خادم و رستوران ارگ سلاریه تست کنید.

در قم چی بخرم؟

با وجود بودن سوهان معروف قم، شاید کمتر کسی دنبال سوغاتی های دیگه این شهر بگردد اما بدانید علاوه بر سوهان که تنها سوغات ویژه و نماد خوراکی شهر قم هست، صنایع دستی مثل قالی ، مهر و تسبیح و منبت کاری هم از مهم ترین سوغات قم به حساب میاند.
برای خرید سوهان بهترین پیشنهاد سوهان خودکار هست که همه ما اسمش رو به وفور شنیدیم
گشت و گذار توی بازار قم رو از دست ندین چرا که دیدن بازاری با بزرگترین سقف ضربی ایران خیلی لذت بخشه. برای اونایی هم که به پاساژگردی علاقه مند هستن، مجتمع تجاری سیرنگ و مجتمع تجاری عصر جدید انتخاب خیلی خوبی می باشد .