من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹

بازدید :
4694

مکان های دیدنی چابهار
چابهار یکی از شهر‌های جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان، که به خاطر آب و هوای بهاری و معتدل به آن "چهار بهار" می گویند، یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران و تنها بندر اقیانوسی کشور که در مجاورت دریای عمان و اقیانوس هند قرار گرفته است.
اینجا بهشت گمشده ایران است و زیبایی های طبیعیش اونقدر زیاده که این منطقه رو جزء بی نظیرترین مناطق آزاد ایران کرده.

این منطقه گرمترین نقطه کشور در زمستان وخنک‌ترین بندر جنوبی ایران در تابستان است. متوسط دمای بیشینه (در خرداد ماه) طی یک دوره ۷ ساله ۳۱ درجه سانتیگراد، متوسط دمای کمینه (در دی ماه) ۱۹ درجه سانتیگراد، و متوسط دما در طول سال ۲۶ درجه سانتیگراد است. حداقل رطوبت نسبی ۶۰ درصد و متوسط رطوبت نسبی ۷۰ درصد گزارش شده‌است. متوسط بارندگی سالانه کمتر از ۲۰۰ میلیمتر در سال است که ۶۴ درصد آن در زمستان می‌بارد.


نقشه مکانی های دیدنی چابهار


در چابهار کجا اقامت کنیم ؟

بر خلاف تصور، هتل‌ های کمی در چابهار وجود دارد که هتل لیپار و(رستوران این هتل هم یکی از رستورانهای خوب چابهار محسوب می شود. ) هتل بین المللی لاله دو هتل 4 ستاره شهر جزء بهترین هتل‌ های چابهار هستند ( هتل لیپار شیک تر و دارای قیمت های بالاتر می باشد)
هتل ۲ ستاره سپیده ( واقع در خیابان فردوسی ) و مهمانسرای کشتیرانی از جمله مکان‌های اقامتی هستن که می‌توانین در اونها اقامت کنین. اگه موفق به اقامت در هیچ کدوم از این هتل ها نشدین می توانید ویلا اجاره کنید.

در چابهار چی ، کجا بخورم؟

مردم چابهار هم مثل تمام شهرهای دیگه خوراک های محلی و مخصوص خودشون رو دارند که با توجه به اقلیم و شیوه زندگی بر محصولات دریایی خصوصا ماهی و خرما تکیه دارد.
خوراک خرما از مهمترین خوراک های چابهار و کنک هم نوعی حلواست که از خرما ساخته می شود.
بتو ماش ، شودوده ، بتو هوارى ، ماشینگ ، پاکگین ماهیک ، کورک ، گلو هک ، ناروش ، کیش و دلگ از غذاهای محلی این استان است که می‌توانید این غذاها را در رستوران بلوچ امتحان کنید.
رستوران تهران، رستوران بام چابهار، رستوران بام صدف و رستوران هتل لیپار هم از جمله رستوران‌های خوب چابهار هستند.

در چابهار چی بخریم؟

بازارها و مراکز تجاری منطقه آزاد چابهار یکی از جاذبه‌های ویژه این بندر محسوب می شوند که بازارهای پردیس، صالحیار، صدف، فردوس و تیس از پر رونق‌ترین بازارهای این شهر هستند و خیلی هم شبیه به مراکز خرید کیش ساخته شده اند. از سوغاتی های معروف چابهار می‌شود به صنایع دستی و نان‌های محلی اشاره کرد که شامل سوزن دوزی و گلابتون دوزی و نان‌ های محلی مثل تینى، گجرى سنت یا نان تنورى، نان مخصوص عشایر و نان ذرت می شود که می توانید آنها را از بازارهای شهر تهیه کنید.
برای تهیه ادویه های هندی معروف هم به ادویه مهاراجه مراجعه کنید.
فراموش نکنید درسفر به چابهار حتماً سری به بازار میوه و تره بار این شهر هم بزنید تا با چند نوع میوه جدید آشنا بشوید. میوه گرمسیری گواوا(Guava) یا زیتون محلی یکی از این میوه هاست که مردم چابهار معتقدند برای معده بسیار مفید می باشد.