من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

بازدید :
6682

مکان های دیدنی همدان
مکانی های تاریخی

خانه آیت الله شهید مدنی ( Home Ayatollah Madani ) گنبد علویان ( Dome Alavian )
روستای ورکانه ( Village Varkane ) آرامگاه بوعلی‌سینا ( Tomb of boo Ali Sina )
آرامگاه بابا طاهر ( Mausoleum of Baba Taher ) کتیبه‌های گنجنامه ( Inscriptions Ganjnamch )
بقعه استر و مردخای ( Tomb of Esther and Mordechai ) شیر سنگی ( Stone Lion )
قلعه اربابی ( Castle Boss ) بازارهای همدان ( Hamedan Markets )
گورستان پارتی ( Cemetery Party ) آرامگاه خضر ( Tomb Khidr )
آتشکده بهرام ( Temple Bahram ) موزه سفال ( Pottery Museum )
باغ موزه نظری ( Nazari Museum Garden ) موزه مفاخر و مشاهیر ( Fame Museum )
موزه صنایع‌ دستی ( Craft Museum ) موزه تاریخ طبیعی ( Museum of Natural History )
پل آبشینه ( Bridge Abshineh ) میدان امام ( Imam Square )
تپه هگمتانه ( Ecbatana ) مسجد جامع ( Mosque )
موزه بوعلی‌ سینا ( Avicenna Museum ) موزه هگمتانه ( Hegmataneh Museum )
برج قربان ( Tower Ghorban ) موزه دفاع مقدس ( Museum of Sacred Defense )
حمام قلعه ( Castle Bath ) آرامگاه عارف قزوینی ( Tomb Aref Ghazvini )

همدان،‌ یکی از کلانشهرها و مرکز استان همدان در منطقه کوهستانی غرب ایران با آب و هوای سردسیری است که تابستان های خنک و زمستان های سرد دارد .
همدان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و حتی جهان است، به طوری که لقب پایتخت تاریخ و تمدن ایران را دارد،‌ همچنین یکی از پایتخت‌های کشور در زمان اشکانیان، هخامنشیان، ساسانیان، آل بویه و سلجوقیان بوده است. همدان اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، یعنی مادها هم بوده است.
امروزه همدان به خاطر داشتن مراکز تاریخی و دیدنی فراوان به عنوان پنجمین شهر فرهنگی و توریستی کشور شناخته می‌شود.


نقشه مکانی های دیدنی همدان


هتل های همدان

با توجه به بیشینه تاریخی شهر همدان و توریستی بودن این شهر ، هتل های زیادی در این شهر نیز وجود دارند :
هتل‌های بوعلی، باباطاهر و پارسیان آزادی، بهترین گزینه‌ها هستند، که نسبت به سایر هتل‌های شهر مشهورتر و لوکس‌ترند. هتل آپارتمان خاتم، در میدان فلسطین، هتل آپارتمان یاس واقع در خیابان شهدا، هتل مرمر در خیابان شریعتی و هتل آرین در خیابان تختی هم از هتل های تر و تمیز این شهر هستند، که هزینه کمتری دارند. اگه هم قصد دارین در مسافرخانه اقامت کنین، سری به خیابان اکباتان که پاتوق مسافرخانه‌های همدان هست بزنیند.

رستوران های همدان

به اعتقاد همدانی ها بهترین رستوران های این شهر رو به شما معرفی می کنیم :

رستوران دلتا (همدان خیابان میرزاد عشقی، روبروی خیابان سعدیه ) یک رستوران عالی و قدیمی ، که اعتبار خود رو به راحتی به دست نیاورده و از دست هم نخواهد داد.

رستوران ته چین (همدان خیابان بین النهرین - جنب پارک ) منوی فوق العاده و متنوع که با توجه به کیفیت قیمتهای عالی ای دارد به شما پیشنهاد می شود.

رستوران پیوند (همدان خیابان شریعتی )از کبابی های قدیمی همدان است ، اگه به این رستوران رفتین، کباب برگ مخصوصش رو امتحان کنید.

رستوران آریائیان (همدان خیابان بوعلی جنوبی ) یک رستوران مخصوص دیزی خور هاست ، دیزی عالی و البته قیمت بالا ( در بهار 95 حدود 20 تومان )

باغ رستوران نعل اشکنه (همدان بلوار کولاب، نرسیده به عباس آباد ) یک رستوران به منظره ای بسیار زیبا ، کیفیت غذای متوسط به بالا اما متاسفانه با برخورد نه چندان خوب پرسنل !!!

اگر هم اهل فست فود هستید ، من توریستم رستوران های زیر را به شما پیشنهاد می کند :

فست فود پدر خوب (همدان خیابان میرزاده عشقی، نبش خیابان رکنی )رستوران ایتالیایی دلژین (همدان خیابان بو علی سینا، روبروی هتل پارسیان بوعلی ) که می تونید بهترین پاستاها و استیک رو در این رستوران امتحان کنید .

اگر به رستوران های این شهر سری زده اید ، تجربه خود را با من توریستم و دیگران به اشتراک بگذارید .

خرید در همدان

قطعا همدان را می توان قطب شیرینی‌های سنتی غرب کشور دانست، چرا که بعضی از شیرینی‌های سنتی همدان ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال قدمت تولید دارند که شامل کماج، شیرمال، حلوازرده، انگشت‌پیچ، آب‌نبات قیچی، حلوا لوزی، شیرینی چای بغدادی، نان چای و راحت الحلقوم می شوند .
به جز این شیرینی ها، سیر تند، شیر شیره، قیسی، مویز و شیره انگور از سوغات خوراکی همدان هستند.
سفال و سرامیک، چرم و کالای چرمی، فرش، گلیم و جاجیم از صنایع دستی این شهر هتسند. بیشتر کسانی که به همدان سفر می‌کنند حداقل یکی از ظرف‌های سفالین هنرمندان لالجین که به عنوان مرکز تولید سفال خاورمیانه شناخته شده رو می خرند. البته برای تهیه این سفالها نیازی نیست تا لالجین بروید چرا که بهترین نمونه‌های آن را در حاشیه میدان باباطاهر می تونید پیدا کنید که تفاوت چندانی از لحاظ قیمت با محل اصلی تولید ندارد.
اگه از گشت و گذار در بازارهای سنتی لذت می برید، من توریستم به شما پیشنهاد می کند سری به بازار بزرگ همدان بزنید که با وجود این که متعلق به دوره صفویه است اما هنوزم راسته‌های سنتی خودش را حفظ کرده است .
اگر هم از گشت و گذار در پاساژهای مدرن لذت می برید، برج زاگرس ، برج پاستور و مرکز خرید مهستان انتخاب های خوبی برای شما هستند.

بهترین فصل سفر به همدان

با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی همدان، بهار و تابستان فصول مناسب‌تری برای سفر هستند. اما سعی کنید اردیبهشت همدان را از دست ندهید و فراموش نکنید در این فصل لباس گرم نیز به همراه خود داشته باشید چرا که در دشت میشان و غار علیصدر به آن نیاز پیدا خواهید کرد !!