من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
6633

مکان های دیدنی اردکان
اردکان از بزرگترین شهرهای استان یزد که در 60 کیلومتری یزد قرارگرفته است . اردکان شهریست کویری دارای بیشینه تاریخی زیاد ، اردکان در گذشته محلی در 10 کیلومتری شمال اردکان فعلی بوده و اکنون زردک Zardok نامیده می‌‌شود و با گذشت زمان زیاد خرابه‌های خانه‌های مسکونی، مسجد و بازار و قلعه و حسینیه قدیمی اردکان را می توان در آن مشاهده نمود .
علت تغییر مکان شهر اردکان جاری شدن آب شیرین در محل فعلی اردکان بوده است .


نقشه مکانی های دیدنی اردکان


در سفر به اردکان کجا اقامت کنیم؟

برای اقامت در شهر اردکان،‌ هتل کاریز(هتل 1 ستاره واقع در بلوار شهید بهشتی، تقاطع طالقانی )، هتل باغ سرا (با دو ستاره و معماری اصیل و ایرانی این بنا به دوره اواخر قاجاریه و اوایل پهلوی نسبت داده شده است. قرار گرفتن ساختمان ابن هتل در میان انبوهی از درختان تنومند و سترگ و وجود آلاچیق ها و فضای سبز روح افزا و پرندگان خودش الحان و آب نماهای ورودی ساختمان ، این مکان را به باغی زیبا و رویایی مشتبه نموده است. ) و هتل نادر در خیابون عاصی زاده، آماده پذیرایی از گردشگرای شهر هستند.

در سفر به اردکان چی بخرم؟

حلوا ارده یکی از خوشمزه ترین و بهترین سوغاتی های اردکان هست که تا امروز بدون هیچ گونه مواد شیمیایی، به روشی کاملا سنتی و تا حدی دستی تهیه می‌گردد و طعم بی‌نظیری دارد.

علاوه بر ارده ، پسته اردکان نیز از شهرت بالایی برخوردار است .

در سفر به اردکان کجاها برم؟

شهر اردکان جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی دارد، که از مهم‌ترین آنها می توان به پیر چک چک، که پناهگاه دختر یزدگرد، در دل کوه بوده، خانه خاتمی، که به موزه مفاخر تبدیل شده است،‌ موزه مردم‌شناسی،‌ مسجد جامع اردکان، منارجنبان خرانق، کاروانسرای شاهزاده، خانه تاریخی سنایی، کویر اردکان و آسیاب آبی اردکان اشاره کرد.