من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

بازدید :
7845

مکان های دیدنی طبس
طبس،مرکز شهرستان طبس و یکی از شهرهای استان خراسان جنوبی است که قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به خراسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود قرار گرفتن در حاشیه کویر ایران ، ولی به خاطر سرسبزی که دارد،‌لقب گلشن کویر ایران رو به خود اختصاص داده است.


نقشه مکانی های دیدنی طبس


در سفر به طبس چی بخورم؟ کجا بخورم؟

طبس دو رستوران خیلی معروف دارد که برای خوردن یه وعده غذایی خوشمزه می تونید به این رستوران ها یعنی رستوران باغ مجنون و رستوران خاتم واقع در میدان امام خمینی هر نوع غذایی که دوست داشته باشید رو میل کنید .

رستوران باغ مجنون یکی از قدیمی ترین رستوران های شهر طبس، با سالن های مجزاست که در‎ خیابان امام خمینی (ره)، ۱۰۰ متر پایین تر از باغ گلشن واقع شده است. این رستوران با دارا بودن فصای سرپوشیده و هم فضای باز بسیار با صفا و سرسبز و شما می تونید در آلاچیق های اینجا بشینید و ازنوش جان کردن غذا در این فضا لذت ببرید. منو این رستوران هم شامل انواع غذاهای ایرانی وکباب است و هم انواع پیتزا و مرغ سوخاری در اون دیده می شود و در کل اینجا یک رستوران کامل و بی نقص برای صرف غذاست.

در سفر به طبس کجاها برم؟

از مهمترین جاذبه های تاریخی و گردشگری طبس می توان به طاق شاه عباسی، که قدیمی ترین و بزرگترین سد قوسی جهان، کال جنی، که به عقیده بومیان قدیمی محل زندگی جن و ارواح بوده، ارگ طبس که قدمتش به هزار سال پیش برمیگردد، چشمه آب گرم مرتضی علی که همزمان می تونید آب گرم و سرد رو توش تجربه کنید، آبگرم دیگ رستم که دماش اونقدر بالاست که نمی توان بیشتر از چند ثانیه گرماش رو تحمل کرد، باغ گلشن، که بین دوکویر نمک زار ایران قرار گرفته و دارای جریان آب دائمی است و روستای نایبند و روستای ازمیغان اشاره کرد که یکی از یکی بی نظیرتر و دیدنی تر هستند.