من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

بازدید :
4472

مکان های دیدنی ملایر
ملایر شهری در غرب ایران ، در جنوب شرقی استان همدان است. ملایر از لحاظ اقلیمی و آب و هوایی به دلیل قرارگیری بین رشته کوه های زاگرس ، آب و هوای معتدل کوهستانی دارد. پیشینه تاریخی این شهر بر هم اساس یافته های باستان شناسان به دوران تمدن عیلامی ها برمی گردد.
ملایر پر از دیدنی های تاریخی و طبیعیه که باعث میشه هر ماجراجویی جذب آن بشود .

بیشتر مسافران اواخر تابستان که فصل برداشت انگور و شیره پزان است به ملایر سفر می کنند.


نقشه مکانی های دیدنی ملایر


هتل های ملایر

اگر دوست یا آشنایی تو ملایر ندارید اصلا نگران نباشید. چون این شهر از هتل های مناسبی برای اقامت برخوردار است البته نباید توقع هتل هایی لوکس را داشته باشید .
هتل هایی مثل مهمانپذیر کارون واقع در خیابان اراک، هتل بزرگ کریمخان زند با دوستاره که در ضلغ عربی دریاچه کوثر قرار گرفته و هتل سوئیت باران (شهرک ولیعصر، میدان قائم، روبروی دادگستری
) ، از هتل های این شهر هستند .

رستوران های ملایر

انواع آش مثل آش ترخينه، آش ورکواز، آش جو و گندم، آش بادمجان، آش ترش، آش رشته، آش دوغ و غذاهای دیگه مثل کوفته، آبگوشت کشک، پلته پلو و انواع دلمه از جمله غذاهای محلی ملایر هستند که از امتحان کردن آنها پشیمان نمی شید .
البته برای میل کردن این غذاها رستوران های زیادی نیست ولی می توان از بهترین رستوران های ملایر که غذاهای خوب و با کیفیتی سرو می کنند به رستوران مجلل(بلوار پارک، بعد از تقاطع دکتر اقبال )، رستوران آلماس، رستوران قصر طلایی، رستوران خانه معلم و رستوران سنتی کوهپایه اشاره کرد.
اگه هوس فست فودی هم کردید به فست فود هارپک، فست فود مادر خوب، پیتزا شب یا سوخاری کی اف سی ملایر مراجعه کنید.

در سفر به ملایر کجاها برم؟

از جاذبه های طبیعی معروف و شناخته شده ملایر می توان به تالاب آق گل که از زیستگاه های مهم پرندگان وحشی و کوچ کننده مانند فلامینگو، قو، غاز خاکستری،اردک سرسبز، پلیکان و لک لکِ، پارک جنگلی سیفیه یا همون باغ سیف الدوله که اولین پارک ایرانِ، دریاچه کوثر که یه دریاچه مصنوعی باحال تو شهرِ، منطقه حفاظت شده لشگردر و بام ملایر که یه فضای مناسب برای اقامت خانواده ها و گردشگران داخلی و خارجی هستش اشاره کرد.
از جاذبه های تاریخی شهر هم می توان به قدیمی‌ترین نیایشگاه آریایی‌ها که به اسم ارگ نوشیجان معروف است ، یخچال میرفتاح که از آثار زیبا و دیدنیه دوره قاجاریه است، برج خانقلی که از خشت و گل ساخته شده و با حدود 700 سال قدمت ، مقبره سیف الدوله، خانه لطفعلیان یا همون موزه ملایر نام برد.