من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
4511

مکان های دیدنی آستانه اشرفیه
آستانه اشرفیه در ۳۵ کیلومتری رشت واقع است و فاصلهٔ آن تا شهر لاهیجان ۷ کیلومتر است.همچنین از شمال به بندر کیاشهر وبه فاصله ی ۱۷کیلومتری قراردارد. این شهر علاوه بر موقعیت جغرافیایی مناسب خاک بسیار حاصل خیزی نسبت به شهر های مختلف گیلان دارد.به دلیل۱وجود مقدس وپربرکت آقا سید جلال الدین اشرف و۲داشتن رود خانه ی سفیدرود دردل خود.زیرا این رود خانه ی با ارزش٬آبرفت های خوبی را با خود می آوردبه همین دلیل باغ های کشاورزی در کناره ی سفید رود در این شهربه وفور دیده می شود. یکی از مزیت هایی که رود خانه ی سفید رود به این شهر می دهد٬عدم سیلاب در این شهر است.زیرا باوجود باران های فراوانی که در طول زمستان وپاییز می آید سفیدرود مانند یک فاضلاب قوی آبها را به سمت خود کشیده وبه دریا می راند.


نقشه مکانی های دیدنی آستانه اشرفیه


وجه تسمیه

این شهر در گذشته کوچان نامیده می‌شد. کوچان یعنی محل زندگی کوچ ها. کوچ از ساکنان قدیمی گیلان به شمار می‌روند و در بسیاری از متون باستانی نامشان با بلوچ ها آمده. بلوچ ها در قرن های دوم و سوم هجری از گیلان کوچیده و به جنوب شرقی ایران رفتند و کوچ ها به منطقه جلگه‌ای و دو سوی سپیدرود آمدند و گروهی در کوچسفهان امروز و گروهی دیگر در آستانه امروز یا کوچان پیشین ساکن شدند و نام خود را بر این دو ناحیه نهادند. و پس از تدفین پیکر سید جلال‌الدین اشرف که نوشته اند پسر موسی کاظم بوده در این شهر، نام آن به آستانه اشرفیه تبدیل شد.

اماکن

آرامگاه محمد معین، گردآورنده فرهنگ فارسی معین در این شهر قرار دارد.

از مکان‌های تفریحی آن پارک ساحلی و مناظر زیبای حاشیهٔ رودخانهٔ سفید رود است. دوشنبه بازار و پنچشنبه بازار این شهر مکانی مناسب برای اجتماع مردم و خرید مایحتاج هفته است و از شهر ها و روستا های همجوار در این روز به این مکان می ایند. در گذشته روز های بازار این شهر فقط پنجشنبه بود اما پس از ورود محمد رضا شاه پهلوی به دستور وی دوشنبه نیز روز بازار این شهر شد.

رستوران در آستانه اشرفیه

رستوران نمونه دستک نه تنهای یکی از بهترین رستوران های گیلان ف بلکه یکی از بهترین رستوران های ایران است که باید حتما امتحان کنید . رستوران نمونه در روستای دسنک است .شلوغی این رستوران گواهی بر کیفیت خوب و بالای اونه .دقت کنی در شهر دستک ، کبابی های زیادی است اما حتما به رستوران نمونه مراجعه کنید .
در این رستوران گوشت ، در حضور مشتری آماده و با نطر خودتون طبخ میشه .
هزینه هر سیخ چنجه 39 هزار تومان در سال 98 بوده است .حجم چنجه بسیار خوب و عالی هستش و هر دو سیخ چنجه برای 3 نفر کاملا مناسب هست .
من توریستم این روستوران رو به شما پیشنهاد می کند.
می تونید فیلم زیر هم در خصوص این رستوران ببینید .