من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸

بازدید :
6682

مکان های دیدنی بندر کنگان
مکانی های تاریخی

قلعه نصوری ( Nasoory Castle )

بَندَر کَنگان مرکز شهرستان کنگان در استان بوشهر در جنوب ایران واقع شده‌است، و در ۶ کیلومتری شمال شرقی روستای بنک قراردارد. ارتفاعش از سطح دریا در حدود ۱۰۰ متر می‌باشد. مساحت شهر کنگان۷۳۸ هکتار معادل ۳۸۹۴/۷۳۸ مترمربع می‌باشد
از شمال کوه و تپهی کنگان، از جنوب خلیج فارس، از غرب روستای بنک، و از سمت شرق به سیراف محدود می‌گردد.


نقشه مکانی های دیدنی بندر کنگان


جمعیت

طبق آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان کنگان ۱۵۵٫۵۶۴ نفر جمعیت داشته و از کمترین نرخ بیکاری در استان بوشهر برخوردار است. بزرگترین کارخانه سیمان کشور با نام ساروج کنگان با ظرفیت روزانه ۶۰۰۰ تن در کنگان و در حدود ۱۲ کیلومتری شهر کنگان قرار دارد. شهرستان کنگان محل اجرای پروژه‌های پارس جنوبی است و عسلویه در این شهرستان قرار دارد. سایت ۲ پارس جنوبی (سایت کنگان)که بزرگی آن ۲ برابر سایت عسلویه‌است در ۱۰ کیلومتری بندر کنگان قرار دارد.

پیشینه

رضا طاهری محقق و تاریخ و جغرافیای خلیج فارس در کتاب از مروارید تا نفت به شرح مفصل تاریخ بندر کنگان پرداخته‌است. بندر کنگان در قرن‌های اول هجری از توابع بندر باستانی سیراف محسوب می‌شده‌است. بندر کنگان حیات سیاسی خویش را از دوران مغول و به خصوص صفویان آغاز نموده‌است. کنگ (با فتح کاف ) در واژه به معنای پیشروی آب دریا می‌باشد. کنگان بر پایه ی نام کهن کنگ و کنگ‌دژ باستانی زرتشتیان که در کنار ه کوه و دریا توسط سیاوش ایجاد شد، نامگذاری شده‌است.