من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

بازدید :
369

مکان های دیدنی صحنه
صحنه ، که در 55 کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه قرار گرفته است ، با خیابان های پوشیده از درختان چنار کهنسال، طراوت خاصی به این شهر بخشیده است ، در سر راه سفر به کرمانشاه قرار دارد . من توریستم به شما پیشنهاد می کند که مدتی هرچند کوتاه در این شهر توقف کنید تا علاوه بر از بین رفتن خستگی سفر ، از دیدن این شهر نیز لذت ببرید .

مردم خوب این شهر بیشتر اهل عرفان و موسیقی هستند، به سختی می توان صحنه را پایتخت موسیقی عرفانی کشور دانست. بیشتر تنبورنوازان ایران از این شهر برخاسته اند. پس از بازدید شهر زیبای صحنه و سراب صحنه می توانید از کباب این شهر بخورید و خاطره ای خوش از سفرتان را رقم بزنید.


نقشه مکانی های دیدنی صحنه


در سفر به صحنه کجاها برم؟

سراب صحنه،‌ مهم‌ترین جاذبه توریستی و گردشگردی این شهر هست، که منطقه‌ای زبیا و خوش آب و هوا با آب فراوان است به طوریکه منبع اصلی آب شهر صحنه نیز به حساب می آید . سراب صحنه دارای یک آبشار زیباست که در گذشته ها محل تفرج گاه شاهان بوده .
از دیگر مکان های دیدنی صحنه می توان به تپه تاریخی شیخ اباد، که از نخستین زیستگاه های انسان از دوران نوسنگی است که در خاورمیانه شناخته شده، گوردخمه صحنه، که یکی از نادرترین گوردخمه های دو طبقه دوران مادهاست، که به گور شیرین و فرهاد معروف می باشد ، قلعه مروان و غار کل و سر اشاره کرد.