من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

راهنمای سفر به اسپانیا

بازدید :
1659

راهنمای سفر به اسپانیا


سپانیا، کشوری واقع در شبه‌جزیره‌ی ایبری در جنوب غربی اروپا و از اعضای اتحادیه‌ی اروپاست. نام رسمی اسپانیا، پادشاهی اسپانیا و پایتخت آن، مادرید است. این کشور در شمال، با فرانسه و آندورا، در غرب با پرتغال، در جنوب با مراکش، در شرق با دریای مدیترانه و در غرب و شمال، با اقیانوس اطلس هم‌مرز است.
سرزمین اسپانیا با ٥٠٤٫٠٣٠ کیلومتر مربع مساحت، ‌پنجاه و یکمین کشور پهناور جهان و دومین کشور بزرگ اروپای غربی پس از فرانسه است و شامل شبه‌جزیره‌ی ایبری، جزایر بالئاریک، جزایر قناری، شهرهای سوته و ملیله در شمال آفریقا و برخی جزیره‌های دیگر در مقابل سواحل قاره‌ی آفریقا و خود شبه‌جزیره است.
زبان رسمی این کشور اسپانیایی است و بیش از پانصد میلیون نفر در دنیا به آن آشنا هستند.


خرید کردن دراسپانیا


ارز رایج اسپانیا یورو (EUR) می باشد. یک یورو به ۱۰۰ سنت تقسیم می شود. این واحد در سال ۲۰۰۲ جایگزین پزتا اسپانیا شد. ۵۰۰ یورویی در اکثر فروشگاه ها پذیرفته نمی شود. شما می توانید پول خود را در هر بانکی تبدیل کنید. کارت های اعتباری در اکثر مراکز توریستی پذیرفته می شوند.

اکثر کسب و کار ها بعد از ظهر (ساعت ۱۴) می بنند و در حدود ساعت ۱۷ دوباره باز می کنند. رستوران ها، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای از این قاعده مستثنا می باشند.

در اسپانیا نهار مهترین وعده غذایی می باشد و بسیاری از رستوران ها در این زمان باز می باشند. شنبه کسب و کار ها دوباره هنگام عصر باز نمی شوند و تا یکشنبه بسته می مانند. در ماه دسامبر در مادرید و بارسلونا فروشگاه ها باز می مانند.

غیر از معروف ترین مارک ها دنیا نظیر زارا، مانگو، برشکا، کمپر، دسیگوال، اسپانیا برند های ملی نیز دارد که در دیگر کشور ها یافت نمی شود؛ مهترین آنها کاستو بارسلونا و کوالسکی می باشد. ال کورت اینگلز معروف ترین فروشگاه زنجیره ای اسپانیا می باشد که در اکثر شهر ها شعبه دارد. فروشگاه های بزرگ دیگر نیز نظیر کاساس، کمپر و فور وجود دارد.

مجموعه معماری و فرهنگی شهر هنر و علم واقع در والنسیاآشپزی اسپانیایی بسیار پر شور و پر از سبزیجات، ماهی و گوشت های متنوع می باشد. در غذاهای اسپانیایی زیاد از فلفل استفاده نمی شود، به جای آن بیشتر سعی می کنند از ترکیبات با کیفیت بالا استفاده کنند تا غذا مزه خوبی به خود بگیرد.

معروف ترین غذاهای بومی اسپانیا AceitunasOlivas، Bocadillo de Calalares، Boquernes en vinagre، Calamares،Churros و Lentejas می باشند.

اقامتگاه های گردشگران دراسپانیا


طیف وسیعی از انواع اقامتگاه ها در اسپانیا وجود دارند. ۱۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده شامل قیمت ها نمی شود. بسیاری از بازدید کنندگان خارجی در هتل های ساحلی و جزیره ای اقامت می گزینند که توسط بسته های مسافرتی مجریان تور به آنها پیشنهاد می شود، اگرچه برای گردشگران مستقل طیف وسیعی از هتل های با توجه به هر بودجه ای موجود می باشد. اسپانیا از لحاظ کیفیت تأسیسات اقامتی در اروپا شهرت دارد.

پارادور (مهمانسرا) هتل هایی با درجات ۳ تا ۵ ستاره می باشند. این زنجیره هتل ها اولین بار در سال ۱۹۲۸ توسط پادشاه اسپانیایی آلفونسو هشتم شکل گرفت. جنبه منحصر به فرد پارادور ها مکان و تاریخ آنها می باشد زیرا بیشتر در بناهای تاریخی نظیر صومعه، مغربی (Moorish)، قلعه ها (نظیر الحمرا) ساخته شده اند.

پارادورها صبحانه سرو می کنند (حدود ۱۰ یورو) و غذای محلی آن منطقه را ارائه می دهند (حدود ۲۵ یورو).

قیمت تأسیسات اقامتی از ۸۵ یورو به ازای یک اتاق دابل تا ۲۴۵ یورو برای یک اتاق تویین می باشد.

جاذبه های گردشگری در اسپانیا


مهمترین شهر های اسپانیا در اولویت بازدید گردشگران قرار دارند مادرید، بارسلونا، بیلبائو، کادیز، کوردوبا، گرانادا، سویل، والنسیا و زاراگوزا می باشند.

معروف ترین سواحل اروپا در سواحل مدیترانه و جزایر قناری واقع می باشند. برای کوهنوردی نیز می توانید به کوه های سیرا نوادا در جنوب، کوردیلرای مرکزی و پیرنیس شمالی بروید.

مهمترین جاذبه های گردشگری اسپانیا عبارتند از: کاخ الحمرا، کاخ سلطنتی مادرید، پارک گوئل، ساختمان کازامیلا (لاپدررا)، عمارت بارسلون، بیمارستان صلیب مقدس و سنت پاول، کلیسای ساگرادا فامیلیا، قصر موسیقی کاتالونیایی، موزه ملی هنر کاتالونیا، بنای بازسازی شده کازاباتیو، سواحل بارسلون، موزه هنر های معاصر بارسلون، مؤسسه خوان میرو، کوه تیبیدابو، آب گذر سگوبیا، برج هرکول، امارت پالائوگوئل، محوطه تاریخی لاس مدولاس، کلیسای جامع مریم مقدس سی، میدان پارتا دل سول، موزه پرادا، کاخ سلطنتی، کلیسای آلمدینا و میدان مرکزی مادرید.

اسپانیا ۴۴ اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد که از لحاظ تعداد آثار رتبه دوم را بعد از ایتالیا دارد. از این آثار، ۳۹ سایت میراث فرهنگی، ۳ سایت میراث طبیعی و ۲ سایت آمیزه میراث طبیعی و فرهنگی می باشند.

اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور اسپانیا را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

برق در اسپانیا :
ولتاژ برق مصرفی در اسپانیا 220 ولت بوده و پریز های برق آن دو شاخه گرد می باشند و نیازی به همراه داشتن مبدل نیست.

مالیات در اسپانیا :
در اسپانیا مالیات اجناس با توجه به نوع جنس بین 7% تا 33% است، به مواد غذایی و اقلام ضروری 7%، بیشتر کالاها 13% و اجناس لوکس 33% مالیات تعلق می گیرد.