من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

راهنمای سفر به مالزی

بازدید :
1928

راهنمای سفر به مالزی


کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیائی است و دریای جنوبی چین آن‌ها را از هم جدا می‌کند: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد.

اگر قصد سفر به مالزی را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور مالزی را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

برق در مالزی :
ولتاژ برق مصرفی در مالزی 220 تا 240 ولت بوده و پریز های برق آنها سه شاخه می باشند. در سفر به مالزی بهتر است مبدل سه شاخه همراه داشته باشید.

مالیات در مالزی :
بعضی از هتل ها 5% مالیات و 10 % حق سرویس دریافت می کنند. رستوران های بزرگ نیز 5% مالیات و 10% حق سرویس به صورت حساب های خود اضافه می کنند. در حالی که کافی شاپ های کوچک و فروشنده های خرد هیچ هزینه اضافی از شما مطالبه نمی کنند. بسیاری از کالاهای مورد نیاز گردشگران مانند: صنایع دستی، لوازم دوربین، وسایل ورزشی، آرایشی و دستگاه های برقی کوچک معاف از مالیات هستند امابرای خرید سایر کالاها مانند: لباس، کفش و … مبلغ کمی مالیات باید بپردازید.

آب در مالزی :
در کوالالامپور گفته می شود آب لوله کشی قابل شرب است ولی همه محلی ها آب را قبل از استفاده می جوشانند. در کل بهتر است از بطری های آب استفاده کنید که قیمت یک بطری 1.5 لیتری بین 2 تا 7 رینگیت است.