من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱

راهنمای سفر به هند

بازدید :
1614

آب و هوا و بهترین زمان سفر به هندحرف اول را در انتخاب وقت سفر به هند، آب و هوایش می‌زند. تازه، آب و هوای شمال کشور هم زمین تا آسمان با آب و هوای جنوبش فرق دارد.
آب و هوای هند را تقریباً می‌شود به سه فصل تقسیم کرد: فصل گرم، فصل مرطوب و فصل سرد. هر کدام از این فصل‌ها در مناطق شمالی و جنوبی، زمان و مدت متفاوتی دارند؛ اما بهترین آب و هوا را می‌شود در فصل سرد، از ماه نوامبر تا اواسط فوریه و در تمام هند انتظار داشت.
علاوه بر آب و هوا، زمان برپایی جشنواره‌ها و رویدادها هم نقش مهمی را در انتخاب زمان سفر به هند، ایفا می‌کند.
فصل گرم در هند از ماه فوریه شروع می‌شود و تا آوریل، دما بالاتر می‌رود. در ماه‌های مه و ژوئن، گرما گاهی غیر قابل تحمل می‌شود و در بسیاری از مناطق هند، دما تا بالای چهل درجه‌ی سانتی‌گراد هم می‌رسد. اواخر ماه مه، اولین نشانه‌های فصل مرطوب و باران‌های سیل‌آسا ظاهر می‌شود: رطوبت هوا بالا می‌رود و توفان‌های شدید و کوتاه‌مدتی اتفاق می‌افتند که می‌توانند روز روشن را به شب تاریک بدل کنند. این فصل، بهترین وقت رفتن به کوهستان و دوری کردن از مناطق کم ارتفاع است. البته در نظر داشته باشید که این فصل، فصل شلوغ کوهستان هم هست.
فصل باران‌های موسمی یک‌دفعه از راه نمی‌رسد، بلکه آسمان کمی زودتر چندتا هشدار درست و حسابی از این بابت می‌دهد. باران‌ها تقریباً از اوائل ژوئن شروع می‌شوند، اما دمای هوا را پایین نمی‌آورند؛ فقط باعث می‌شوند آب و هوای گرم، خشک و غبارآلود تبدیل شود به آب و هوای گرم، مرطوب و گل‌آلود. باران تمام روز نمی‌بارد، اما تقریباً هر روز می‌بارد و بعدش هم آفتاب می‌زند و یک حمام سونای تمام عیار راه می‌افتد. حول و حوش اکتبر، باران‌های موسمی کم‌کم تمام می‌شوند و با خنک‌تر شدن هوا، گردشگران به سمت هند سرازیر می‌شوند.

اگر قصد سفر به هند را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور هند را نیز به شما پیشنهاد می دهد .