من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

راهنمای سفر به سنگاپور

بازدید :
1926

راهنمای سفر به سنگاپور


جمهوری سَنگاپور کشور-شهری در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است.

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. کشوری ثروتمند و مدرن است. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. پیش از حضور کشورهای اروپایی در منطقه، منطقه‌ای که امروزه به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در مصب رودخانه سنگاپور بود. سنگاپور از سال ۱۸۲۴ تا ۱۹۶۳ میلادی، به غیر از سه سال در زمان جنگ جهانی دوم یکی از مستعمرات بریتانیا بود. در سال ۱۹۴۲ سنگاپور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال می‌شود و نیروهای بریتانیایی مجبور به ترک آن شدند که این واقعه توسط وینستون چرچیل «بزرگترین هزیمت تاریخ بریتانیا» نامیده شد. پس از پایان جنگ، در سال ۱۹۴۵ میلادی سنگاپور مجدداً توسط نیروهای بریتانیایی بازپس گرفته شد. هجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ سنگاپور به عنوان عضوی از فدراسیون مالزی استقلال خود را از بریتانیا بدست آورد. این کشور در نهایت دو سال بعد در سال ۱۹۶۵ از مالزی جدا شد و به این ترتیب جمهوری سنگاپور شکل گرفت.

این کشور که از تعدادی جزیره تشکیل شده، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است. سنگاپور و یکی از ۳ کشور-شهر مستقل کنونی در جهان است. از زمان استقلال در سال ۱۹۶۵، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک‌ترین بندرهای دنیاست. سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که متکی بر بخش خدمات و صنعت است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است. به نحوی که هم‌اکنون چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا، دومین بازار بزرگ قمار و کازینو و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا محسوب می‌شود.

قوانین مربوط به کشیدن سیگار


کشیدن سیگار در اماکن عمومی نظیر سینماها و سالن های تئاتر، مراکز خرید، دفاتر دولتی، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس ها و آسانسورها ممنوع می باشد. ولی در برخی فضاها مثل رستوران ها و مراکز تفریحی کشیدن سیگار موردی ندارد.

اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور سنگاپور را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

راهنمای ویژه سفر به شهر های سنگاپور

نکات مهم در سفر به سنگاپور

برق در سنگاپور :
ولتاژ برق در سنگاپور ۲۲۰-۲۴۰ ولت است. درصورت نیاز اكثر هتل‌ها مبدل‌های ولتاژ را در اختیارتان خواهند گزارد. در هنگام خرید تجهیزات الكتریكی، نوع ولتاژ مصرفی مناسب با كشور خود را تهیه نمایید. پریز‌های برق در این كشور از نوع سه‌پایه و مربع شكل هستند.

مالیات در سنگاپور :
بسیاری از هتل ها و رستوران ها 7 درصد مالیات و 10 درصد حق سرویس می گیرند.

آب در سنگاپور :
بطری‌های آب معدنی در سوپرماركت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی بطور گسترده‌ای یافت می‌شوند. اگرچه آب لوله‌كشی شهری در سنگاپور كاملاً قابل شرب است.
امكانات درمانی در سنگاپور در رده بهترین‌های جهان است، پزشكان و دندان‌پزشكان این كشور بسیار مجرب هستند.
داروها را می‌توانید از سوپرماركت‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، هتل‌ها و مراكز خرید تهیه كنید. داروساز‌های ثبت شده معمولا از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعدازظهر كار می‌كنند.
اغلب هتل‌ها دارای پزشك مقیم هستند. باقی پزشكان را می‌توانید از طریق راهنمای تلفن سنگاپور پیدا كنید. برای آمبولانس با شماره ۹۹۵ تماس بگیرید.