من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

بازدید :
1671

امامزاده سید حسین
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

امامزاده سیدحسین بن امیر بن ابراهیم بن زین العابدین معروف به امامزاده سید حسین، نتیجه علی بن حسین است که آرامگاهش در کازرون قرار گرفته‌است.
امامزاده سید حسین از دیرباز مورد توجه مردم فارس بوده‌است و به عنوان سومین امامزاده مورد توجه در استان فارس بعد از شاهچراغ و سید علاءالدین حسین به شمار می‌آید که مردم اعتقاد زیادی به آن دارند و برای نذورات و گرفتن حاجات به زیارت این امامزاده روی می‌آورند، و به خاطر وجود چشمه سار و باغات به سیاحت و گذراندن تفریحات آخر هفته و ایام تعطیل در جوار این امامزاده می‌پردازند. براساس دارای موقعیت ویژه‌است و جمعیت قابل توجهی از شهرها و استان‌های همجوار به زیارت این امامزاده روی می‌آورند.

به گفته رضایی، رییس اداره بقاع و اماکن متبرکه فارس دو مرکز رصدخانه در امامزاده سیدحسین کازرون و ‏امامزاده پیرمراد استهبان راه اندازی خواهد شد . با توجه به استقبال گسترده مردم از مرکز رصدخانه ‏سید علاءالدین حسین شیراز امسال در دو امامزاده شاخص استان رصدخانه راه اندازی می شود. وی بیان داشته که خرید تجهیزات این رصدخانه ها از خارج از کشور منعقد شده و در ابتدا با اعتبار ‏اولیه ۲۵ میلیون تومان تلسکوپ خریداری می شود.
وجود چشمه‌های فراوان که مشهورترین آن‌ها سر آب اردشیر است و همچنین باغ‌های مرکبات زیبا و سرسبز در اطراف آن، این مکان را به یک مکان زیارتی و سیاحتی تبدیل کرده‌است.امامزاده سیدحسین در نوروز ۱۳۸۹ بیش از ۱۵۰ هزار نفر مسافر پذیرفت. امامزاده سیدحسین هم اکنون در حال بازسازی است و امکاناتی همچون سالن اجتماعات، آمفی تئاتر، درمانگاه، زائرسرا، ساختمان اداری، پارک، زمین ورزشی، چای خانه و فضای سبز برای آن در نظر گرفته شده‌است.

امامزاده سید حسین

امامزاده سید حسین

ادرس امامزاده سید حسین

جهت مشاهده آدرس امامزاده سید حسین ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس امامزاده سید حسین ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر امامزاده سید حسین

نقشه امامزاده سید حسین

نظرات شما در مورد امامزاده سید حسین


امامزاده های ایران امامزاده های شهر کازرون امامزاده های استان فارس