من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
2735

موزه بانک سپه
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

موزه سکه بانک‌سپه، یکی از غنی‌ترین و ارزشمندترین موزه‌های سکه در سطح خاورمیانه است که در سال 1342 به منظور حفظ میراث فرهنگی کشور توسط تیمسار آق اولی مدیرعامل وقت بانک سپه تأسیس گردید و با همکاری خانم ملک‌زاده بیانی، کارشناس سکه، با مطالعات دقیق علمی طی سنوات تنظیم و گردآوری شد.
مجموعه نفیس این موزه ادوار مختلف تاریخ ایران از قدیم‌ترین ایام (از زمان لیدی‌ها) تا به امروز را در بر می‌گیرد. وجود مسکوکات خود گویای واقعیتهای بیشماری از ازمنه گذشته است که نه تنها وقایع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین خط، ظرافت هنری،‌ نمایش طرح لباس، تزیینات سلاطین و مراسم مذهبی را به نمایش می‌گذارد بلکه خود به بیان آن نیز می‌پردازد.
مجموعه موزه سکه بانک ‌سپه، به لحاظ در برگیری سکه‌های نادر و شاخص در زمره جامع‌ترین موزه‌هاست و به لطف خداوند توانسته در خدمت به پژوهشگران و محققین و دانشجویان، گامهای بلندی بردارد و سالانه میزبان بسیاری از گروه های دانش آموزی، جهانگردان خارجی و خانواده های علاقمند به تاریخ و تمدن کهن ایران اسلامی باشد.


* موزه سکه بانک سپه در روزهای زوج هر هفته (به استثنای ایام تعطیل) از ساعت 9 الی 15 به صورت رایگان پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.
** همچنین در ایام دهه مبارک فجر، هفته بانکداری اسلامی و هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه، موزه سکه بانک سپه به مدت یک هفته متوالی در ساعات فوق آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان گرامی می باشد.
*** لازم به ذکر است؛ جهت بازدیدهای گروهی، هماهنگی قبلی الزامی می باشد.
تلفن و نمابر: 66748060

پست الکترونیکی : CoinMuseum@BankSepah.ir

ادرس موزه بانک سپه

تهران، میدان امام خمینی، جنب ساختمان ادارات مرکزی بانک سپهجهت مشاهده آدرس موزه بانک سپه ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید

نقشه موزه بانک سپه

نظرات شما در مورد موزه بانک سپه


موزه های ایران موزه های شهر تهران موزه های استان تهران