من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
2104

عمارت مسعودیه
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

عمارت مسعودیه که تا سالها پیش ناشناس بود و کسی فکرش را نمی کرد که درست پشت میدان بهارستان و در شلوغی و هیاهوی خیابان جمهوری، پشت سردری که نام میراث فرهنگی بر آن نوشته شده است،عمارت و باغی به این بزرگی و زیبایی وجود داشته باشد. باغ و عمارتی که من توریستم به شما پیشنهاد می کند ، در تهرانگردی حتما به دیدن آن بروید .باغ و عمارتی بزرگ که خصوصیات باغ ایرانی در هر گوشه آن به چشم می خورد و اثر معماری اروپایی بر عمارت و ساختمان‌هایش کاملا دیده می‌شود.

عمارت مسعودیه شامل عمارت دیوانخانه، عمارت سفره خانه، حیاط سیدجوادی، عمارت سیدجوادی، حیاط مشیری، عمارت مشیرالدوله، حیاط خلوت، عمارت حیاط خلوت، عمارت سر در پیاده رو، عمارت سر در کالسکه رو و باغ دیوان‌خانه است. مساحت اصلی عمارت مسعودیه در ابتدا حدود 40 هزار متر مربع بوده، که با تغییرات و تصرفات در طول زمان مساحت باغ به حدود ۲ هکتار کاهش یافته است . این مجموعه در سال ۱۳۷۷ به عنوان آثار ملی در میراث فرهنگی ثبت و بخشی از آن مرمت و در نوروز ۱۳۹۰ برای بازدید عموم افتتاح شد.

در حال حاضر عمارت اصلی مرمت نشده و بازدید از آن امکان پذبر نیست ، اما باغ و عمارتهای دیگر به اندازه‌ای زیبا هستند که می‌توانید ساعت‌ها در آن گشت بزنید و عکس بگیرید .
گلدان‌های شمعدانی که در گوشه کنار باغ و لبه حوض چیده شده ، حس ناب ایرانی بودن را در شما زنده می‌کند و با دیدن آنها به یاد عمارت های شیراز و کاشان خواهید افتاد .

در یکی از عمارت‌ها، کافه مسعودیه با فضای گرم و دوستانه‌اش، متفاوت از بسیاری از کافه‌های شهر است که عرقیات و دمنوش‌هایش مشهور است من توریستم به شما پیشنهاد می کند لحظاتی را مهمان این کافه باشید و اگر سحر خیز هستید مطمئنا می تونید یکی از بهترین صبحانه های تهران را اینجا بخورید البته قبل از رفتن بهتره که حتما رزرو کنید که معطل نشوید. تلفن : ۰۹۳۶۸۳۹۷۵۴۷ ( البته لازم به ذکر است که قیمت های این کافه بالاست و برای یک شربت بیدمشک باید حدود 12 هزار تومان و برای یک کوفته 27 هزار تومان پرداخت کنید )

اگر دوست دارید بیشتر در فضای دوره قاجاری قرار بگیرید، در طبقه زیرین عمارت مسعودیه، می توانید با پوشیدن لباس های زمان قاجار عکس های یادگاری زیبایی بگیرید .
در عمارت دیگری نیز، سالن تماشاخانه است که تئاتر برگزار می‌شود. سایر ساختمان‌های مجموعه هم اکنون به گالری‌های فروش وسایل سنتی و زیورآلات دست‌ساز اختصاص داده شده است.
عمارت مسعودیه را می‌توان، مجموعه فرهنگی-تاریخی نامید که نه تنها از ارزش تاریخی و معماری برخوردار است، بلکه می‌توان تغییرات فرهنگی در طول سه دوره قاجار، پهلوی و معاصر از عمارت فرزند ارشد شاه قاجاری تا فضای عمومی شهری برای شهروندان شهر تهران را در آن مشاهده کرد.

عمارت مسعودیه

عمارت مسعودیه

ادرس عمارت مسعودیه

آدرس ۱ : خ ملت، بالاتر از ایستگاه مترو ملت، عمارت مسعودیه
آدرس ۲ : بهارستان، خیابان مصطفی خمینی، خ امیر کبیر، خ ملت، بالاتر از ایستگاه مترو، عمارت مسعودیه

بهترین روش دسترسی به عمارت مسعودیه استفاده از مترو است ، از متروی ملت تنها دو دقیقه پیاده روی به این عمارت می رسید و نگران جای پارک نیز نخواهید بود .جهت مشاهده آدرس عمارت مسعودیه ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر عمارت مسعودیه

نقشه عمارت مسعودیه

نظرات شما در مورد عمارت مسعودیه