من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

بازدید :
1265

موزه شهدا
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

مختصات: ۳۵°۴۲′۲۴″ شمالی ۵۱°۲۵′۱۷″ شرقی / ۳۵.۷۰۶۶۳۸۱° شمالی ۵۱.۴۲۱۴۵۲۵° شرقی موزهٔ شهدا، یکی از موزه‌های استان تهران است. در این موزه وسایل و آثار شخصی به‌جای‌مانده از کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق، وقایع انقلاب ۱۳۵۷ و سایر کشته‌شدگان ایرانی که بر اساس شرایطی در نظام جمهوری اسلامی ایران، شهید نامیده می‌شوند، به نمایش گذاشته شده است. این موزه وابسته به بنیاد شهید بوده و بازدید از آن رایگان است. ساختمان اصلی موزه در سال ۱۳۷۵ بنا شد.
محتویات

۱ اشیای نگهداری‌شده
۲ نشانی و شعبه ها
۳ منابع
۴ پیوند به بیرون

اشیای نگهداری‌شده

در موزه شهدا، آثار کشته‌شدگان جنگ مانند عکس، وصیت نامه، دفترچه خاطرات، مدارک تحصیلی، سجاده، قرآن، تسبیح، قلم‌کاری، عینک مطالعه، نوار سخنرانی، مقالات، کتاب‌ها و آثار هنری ۷۰۰ تن از کشته‌شدگان در آن موجود است‌. در این موزه آثار و اشیای بازمانده از کشته‌شدگان معروف ایرانی همچون مرتضی آوینی و حسین فهمیده وجود دارد.


نشانی و شعبه ها

این موزه در تهران، خیابان طالقانی، جنب خیابان فرصت قرار دارد. شعبه‌های دیگر موزه شهدا در بهشت زهرا، امامزاده‌اکبر چیذر، ورامین، کرج و در سایر استان‌های ایران مانند کرمانشاه، زنجان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، سیستان و بلوچستان، بیرجند، تنکابن، تبریز و مسجد جمکران قم تأسیس شده‌است‌.

موزه شهدا

موزه شهدا

ادرس موزه شهدا

جهت مشاهده آدرس موزه شهدا ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس موزه شهدا ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر موزه شهدا

نقشه موزه شهدا

نظرات شما در مورد موزه شهدا


موزه های ایران موزه های شهر تهران موزه های استان تهران