من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
1683

مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر(ع) معروف به آستانه 7 امام در روستای رودبارک از دهستان اشکور سفلی قرار دارد که در قرن سوم هجری قمری ساخته شده و یکی از عجائب هفتگانه اشکور به شمار می‌آید.


روستای رودبارک با روستاهای نرکی و توسه چال همسایه است و در 35 کیلومتری بخش رحیم آباد و 50 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رودسر واقع شده است.


در قرن سوم هجری قمری به دستور ناصرالحق (ناصرالکبیر) ابومحمد حسن معروف به حسن اطروش نوه حسن بن زید در روستای رودبارک مسجدی ساخته شد که بعدها این مسجد به نام آستانه هفت امام معروف شده است.


در داخل آستانه یک میله آهنی قرار دارد که مزار 7 امامزاده را از قسمت دیگر آستانه جدا می‌کند، چشمه ای نیز در پائین آستانه قرار دارد که آب آن شور و برای دفع امراض از آن استفاده می‌شود.


از خصوصیات ظاهری دیگر آستانه 7 امام می‌توان، سه درب چوبی 2 لنگه در 3 جهت غرب و شرق و شمال، 4 طرف ایوان، تعداد 22 ستون که با آجر البرز ساخته شده نام برد.


در اطراف آستانه، یک درب دولنگه فلزی در ورودی ایوان، یک ستون چوبی در وسط آستانه و سراسر بام پوشیده از سفال است. تخته چوبهایی نیز در آستانه قرار دارد.


درب چوبی که به بی بی هیبت معروف است در قسمت غربی دیوار آستانه نصب شده است و اعتبار زیادی به آستانه 7 امام بخشیده است.

مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر

مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر

ادرس مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر

در صورت اطلاع از آدرس مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید . در صورت اطلاع از آدرس مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید .


نصاویر مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر

نقشه مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر

در صورت آگاهی از مختصات جغرافیایی مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر لطفا ما را در تکمیل اطلاعات یاری نمایید ( بدست آوردن مختصات )

نظرات شما در مورد مسجد ناصرالحق یا ناصرالکبیر


مسجد های ایران مسجد های شهر رودسر مسجد های استان گیلان