من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

بازدید :
2754

ارگ راین
امتیاز (7.8 از 10) از مجموع 22 رای

ارگ راین دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم !!

ارگ راین در جنوب غربی شهر کنونی راین در استان کرمان در فاصله 100 كیلومتری جنوب شهر كرمان قرار دارد.

این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع نشسته بر تارك تاریخ ، میراث ارزشمند و ثروت فرهنگی تاریخی که سالیانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی ست و دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم است که تا حدودی به ارگ تاریخی بم نیز شبیه است.

ساختار ارگ راین تقریباً مربع شکل و با چندین برج در اطراف آن است. دور تا دور قلعه با حصاری با ارتفاعی 10 متر محافظت می شود . تنها ورودی قلعه از جبهه شرقی است که با سر در بزرگ و باشکوه به محوطه داخلی راه دارد.

از کوچه‌های خشتی و کاه‌گلی که بگذری ، در راه، کوشک‌ هشت‌ضلعی را می‌بینید و به بنایی می‌رسید که اعیان‌نشین ارگ بوده است. در این‌جا می‌توانید نمونه‌ای از ارگ‌های مسکونی گذشته را ببینید. اعیان‌نشین و عامه‌نشین و نیز فضاهایی برای زندگی روزمره مردم؛ اسطبل و زورخانه و مسجد و...

اگر‌چه جز رنگ خشتی خاک و کنگره‌های منظم چیز زیادی نیست، اما کافی است که چند لحظه سکوت کنید. سکوت ارگ با شما از تاریخ دیرینه‌‌اش و روزگار شکوهش حرف‌ها دارد. تاریخی که از زمان ساسانیان آغاز شده است .

تخریب ارگ بم و معرفی بیشتر ارگ راین در سالهای اخیر باعث شده این ارگ بیش از گذشته مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

جالب ترین موضوع در مورد این ارگ و قلعه کهن این است که این قلعه تا 150 سال پیش قابل سکونت بوده است !!!

ارگ راین

ارگ راین

ادرس ارگ راین

جهت مشاهده آدرس ارگ راین ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس ارگ راین ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر ارگ راین

نقشه ارگ راین

نظرات شما در مورد ارگ راین