من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹

بازدید :
1291

مقبره محمد اوراز
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

یکی دیگر از نقاط دیدنی شهر نقده، آرامگاه "محمد اوراز" یکی ار مردان بزرگ کوهنوردی ایران است که همانند خود "اوراز" در عین سادگی، بی رقیب بر بلندای قبرستان شهر خودنمایی می کند. قطعا برای اورازی که همواره بر بلندای کوه های سر به فلک کشیده قدم می گذاشته آرمیدن در بلندای یک کوه خوش آیند خواهد بود. محمد اوراز در شهریور سال 1348 در شهرستان نقده آذربایجان غربی از مادری آذری و پدری کرد متولد شد. از سال 67 به صورت حرفه ای کوهنوردی را آغاز و تا پایان عمر کوتاهش کوه های بیشماری را فتح نمود. صعود به قلل بیش از 8000 متر ، بدون کپسول اکسیژن نشان از توانایی های این کوهنورد بزرگ دارد. محمد اوراز پس از سال ها کسب افتخار برای کشور و ملتش، در سال 1382 در جدال با قله گاشربروم پاکستان، در اثر ریزش بهمن به شدت آسیب دید و پس از 20 روز، تلاش پزشکان بیمارستان شفای پاکستان بی نتیجه ماند و محمد اوراز برای همیشه جاودانه شد.

پیدا کردن قبر محمد کمی مشکل است، بخصوص که تاکنون ساختمانی در کنار مزار وی ساخته نشده و تنها به تزئین پارچه ای مختصر اکتفا شده است. به هر حال بهتر است برای دیدن مزار محمد راهنمایی از اهالی روستاهای اطراف را به همراه داشته باشید.

ادرس مقبره محمد اوراز

جهت مشاهده آدرس مقبره محمد اوراز ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس مقبره محمد اوراز ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید

نقشه مقبره محمد اوراز

نظرات شما در مورد مقبره محمد اوراز


جلال (پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵)
آرامگاه محمد اوراز واقع در کوه سلطان یعقوب روستای بالقچی واقع شده .
منظره و طبیعتش فوق العاده ست تویه میکنم حتما ببینید.
بقعه های ایران بقعه های شهر نقده بقعه های استان آذربایجان غربی