من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
2734

کلیسای سنت استپانوس
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

"کلیسای سنت استپانوس" آذربایجان شرقی بعد از "قره کلیسا" در آذربایجان غربی، مهمترین کلیسای ارامنه کشور است. این کلیسا مربوط به قرون 10 تا 12 میلادی است. این کلیسای بسیار زیبا و دیدنی در منطقه ای سرسبز و ییلاقی در 11 کیلومتری شمال شرق جلفا در کنار رودخانه ارس قرار دارد و در ایام تعطیل فصل های گرم سال پذیرای خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است.

کلیسای سنت استپانوس را که در دل درختان سر به فلک کشیده اطرافش با آب و هوایی بسیار دلپذیر در کناره ارس شاهکاری در هنر معماری است، یکی از بهترین پیشنهادات برای سفر تابستانی می داند. اخیرا کارشناسان سازمان میراث فرهنگی بقایای استخوان هایی را در میان دو طاق کلیسا شناسایی کرده اند. علاوه بر بقایای استخوانی چند تکه تخته مربوط به جعبه های نگهداری این استخوان ها، چند تکه پارچه زرد و آجری، تکه های موم، گل اخرا و دانه های کندر نیز در این محوطه شناسایی شده است.

با توجه به منحصر به فرد بودن موقعیت، معماری و ارزش تاریخی و مذهبی این کلیسا ساخت محل اقامت و اسکان همچنین سایر امکانات توریستی در کنار آن ضروری به نظر می آید و بیشک در جلب گردشگران بیشتر تاثیر به سزا خواهد داشت که همت مسئولین مربوط را می طلبد.

کلیسای سنت استپانوس

کلیسای سنت استپانوس

ادرس کلیسای سنت استپانوس

جهت مشاهده آدرس کلیسای سنت استپانوس ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس کلیسای سنت استپانوس ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر کلیسای سنت استپانوس

نقشه کلیسای سنت استپانوس

نظرات شما در مورد کلیسای سنت استپانوس


کلیسا های ایران کلیسا های شهر جلفا کلیسا های استان آذربایجان شرقی