من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
2733

موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

محل کنونی این موزه که شامل ساختمان کنسولگری و عمارت کلاه فرنگی می‌باشد، در سال ۱۸۵۸ میلادی تاسیس شد و مدتی بعد به مقر دائمی سرکنسول گری انگلستان در بوشهر تبدیل شد. این بنا تا پایان جنگ جهانی دوم در اختیار دولت انگلیس بود تا آنکه در سال ۱۹۴۶ میلادی برابر ۱۳۲۵ هجری قمری و بعد از انتقال نمایندگی سیاسی انگلیس به بحرین، این عمارت به دولت ایران تحویل گردید و در اختیار نیروی دریایی ایران قرار گرفت. طی سالهای ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ رایزنی‌های لازم برای تبدیل این مکان به موزه دریا و دریانوردی صورت گرفت و در هفتم آذر سال ۱۳۸۷ طی مراسمی آماده بازدید علاقه مندان گردید. این موزه در منطقهٔ سبزآباد بندر بوشهر واقع شده‌است.

در محوطه موزه ۴۰ فروند شناور سطحی و انواع زیرسطحی‌های جنگی دریایی متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی از جمله قاچار و کشتی پرسپولیس نگهداری می‌شود. در درون ساختمان کلاه فرنگی که اکنون بطور کامل بازسازی شده‌است انواع تجهیزات جنگی، مخابراتی، کنترل و هدایت دریایی، پزشکی و ظروف نقره‌ای و سفالینه‌های کشف شده از دورانهای مختلف تاربخی بندر بوشهر می‌باشد.

بازدید عموم از این موزه امکان دارد و دارای پارکینگ خودرو می‌باشد. ساعات بازدید همه روزه حتی جمعه‌ها بغیر از تعطیلات رسمی مذهبی از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ بعد از ظهر است.


امکانات: پارکینگ + سرویس بهداشتی و حمام + زمین مینی فوتبال + زمین بسکتبال + سالن بیلیارد + فوتبال دستی + پینگ پنگ + آلاچیق

موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس

موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس

ادرس موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس

محله سبزآباد جهت مشاهده آدرس موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس

نقشه موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس

نظرات شما در مورد موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس


موزه های ایران موزه های شهر بوشهر موزه های استان بوشهر