من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بازدید :
1556

ارگ اسحاق آباد
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

این اثر در داخل شهر اسحاق آباد مرکز بخش اسحاق آباد شهرستان زبرخان قرار دارد، قلعه دارای 7 برج عظیم بوده که کاربری دیده بانی و حفاظت از قلعه را بر عهده داشته است .

از داخل این قلعه یک راه زیر زمینی به سمت اراضی بیرون قلعه وجود داسته که هم اکنون مسدود گردیده است. منازل داخل ارگ در 2 طبقه ساخته شده اند.

مساحت قلعه حدود 300متر مربع و به ابعاد 55×66 متر می باشد قلعه بصورت اضلاع نامنظم ساخته شده است قنات معروف آن در سمت جنوبی خارج از قلعه و بفاصله 15 متری آن قرار دارد که منبع تامین آب آشامیدنی ساکنین قلعه بوده است. ضخامت دیوارهای قلعه 5/1تا 3 متر متغییر است. ارتفاع دیوارها نیز حدود 8 متر است که احتمالا بیشتر از این بوده و فرسایش یافته است. مصالح قلعه از گل و چینه می باشد قلعه دارای حیاط مرکزی بوده و اتاق ها و فضاهای متعدد معماری در اطراف آن قرار داشته اند با توجه به فرم معماری و شواهد موجود این قلعه در دوره تیموری احداث و در دوره های بعدی مورد بازسازی و استفاده قرار گرفته است.

ادرس ارگ اسحاق آباد

جهت مشاهده آدرس ارگ اسحاق آباد ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس ارگ اسحاق آباد ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید

نقشه ارگ اسحاق آباد

نظرات شما در مورد ارگ اسحاق آباد


حسن اکبری (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
سلام من در ارگ اسحاق آباد به دنیا آمده و در همان مکان تاریخی زندگی کرده ام هم اکنون این بنای تاریخی که میراث اجدادمان است در اختیار دایی عزیزم حاج علی قهاری قرار دارد.