من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

بازدید :
1360

معبد پوزئيدون (خداي دريا)
امتیاز (6 از 10) از مجموع 1 رای

در جزيره خارک معبدي وجود دارد که مورد علاقه و احترام ملاحان است. ساختمان اين معبد به يونانيان منسوب است و از تاريخ احداث آن اطلاع صحيحي در دست نيست.
معبد پوزئيدون (خداي دريا نپتون) که با سنگهاي خوشرنگش که در هيچ جاي خارک وجود ندارند و بقاياي آن هنوز آشکار است. در داخل معبد چيزي نيست مگر صحنه اي در جانب شرقي که مانند پله اي کوتاه برآمده است. آتشکده از سنگ نتراشيده و ملاط گل ساخته شده و در ميان تالارهاي آن بر محرابي آتش جاويدان مقدس مي سوخته است.
در عهد ساسانيان بر روي بقاياي اين معبد آتشکده زرتشتي بنا شد، پس از شکست ايرانيان از اعراب و رواج اسلام اين آتشکده به صورت مسجد درآمد و در داخل آن محرابي در جهت کعبه تعبيه شد.
با وجود تغيير آئين و نژاد ساکنان جزيره، اين مکان پيوسته مقدس بود. اما هنوز نزديک خرابه هاي آن مسجدي با بام هرمي شکل بازمانده از قرن هشتم ميلادي برپاست، به نام مسجد ميرمحمد و گويا آرامگاه يکي از امامزادگان باشد.

ادرس معبد پوزئيدون (خداي دريا)

در صورت اطلاع از آدرس معبد پوزئيدون (خداي دريا)، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید . در صورت اطلاع از آدرس معبد پوزئيدون (خداي دريا)، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید .

نقشه معبد پوزئيدون (خداي دريا)

در صورت آگاهی از مختصات جغرافیایی معبد پوزئيدون (خداي دريا) لطفا ما را در تکمیل اطلاعات یاری نمایید ( بدست آوردن مختصات )

نظرات شما در مورد معبد پوزئيدون (خداي دريا)