من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹

بازدید :
1417

گورستان باستانی سیراف
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

در شمال غربی بندر طاهری (محل ویرانه های شهر باستانی سیراف) و در دامنه جنوبی ارتفاعات مشرف بر آن، گورستان باستانی وسیعی وجود دارد. تعداد فراوانی گورهای مستطیل شکل، عمومأ به طول10/2 سانتی متر و عرض 50 سانتی متر و عمق 40 تا 60 ساتنی متر در سنگ کنده شده و از ملاط ساروج برای هندسی سازی و یا پوشش سطح خارجی قبرها استفاده شده است.

شکل و اندازه و ردیف بندی و حتی ارتفاع سطح پهنه قبرستان تا حدودی از بین رفته است. در این قبرستان عمومأ قبرها رو به غرب هستند. این گورستان را به زرتشتیان نسبت می دهد. زرتشیان ابتدا مرده ها را در گورهای روباز قرار می دادند تا در هوای آزاد گوشت آن ها تجزیه شود. سپس استخوان ها را جمع آوری کرده و در استودان ها می گذاشتد. ‏روبروی گورستان غربی، گورستان دیگری وجود دارد که هر چه ارتفاع تپه زیادتر می شود، گورها بزرگتر می شوند و دهانه ها گشاد تر و عمق بیشتری دارند. در جلو تپه به تبعیت از عوارض طبیعی، گورهای عمودی با ارتفاع 3 ‏متر و عرض 2 ‏متر وجود دارند که مانند بهنه ای از کندوهای زنبورعسل به طور مرتب در سراشیبی دامنه چیده شده اند. ‏از عجایب شهر باستانی سیراف گورستان آن واز عجایب این گورستان وجود این رشته مقابر سنگی منظم و فراوان در سطح شیبدار و سرازیری تند دامنه کوهستان با بلکان های سنگی عریض و بقایای دوعمارت سنگی بر فراز آنها است

گورستان باستانی سیراف

گورستان باستانی سیراف

ادرس گورستان باستانی سیراف

در صورت اطلاع از آدرس گورستان باستانی سیراف، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید . در صورت اطلاع از آدرس گورستان باستانی سیراف، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید .


نصاویر گورستان باستانی سیراف

نقشه گورستان باستانی سیراف

در صورت آگاهی از مختصات جغرافیایی گورستان باستانی سیراف لطفا ما را در تکمیل اطلاعات یاری نمایید ( بدست آوردن مختصات )

نظرات شما در مورد گورستان باستانی سیراف