من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
2748

بافت قديمی شهر حسن آباد يا سوكند
امتیاز (2 از 10) از مجموع 1 رای

حسن آباد یا سوكند در 75 كیلومتری شهر بیجار قرار دارد . حسن آبادكه از روستا های قدیمی و بزرگ بود طی چند سال گذشته توسعه و گسترش قابل توجهی یافته و تبدیل به شهر شده است . این شهر دارای بافت ارزشمندی از معماری بومی منطقه است . خانه ها عموما دارای تراس بندی یا ایوان ستون دار چوبی هستند و در پشت ایوان با تقسیم مناسب فضا . اتاق ها و راهروهای مختلفی در فاصله اتاق ها تعبیه شده است . خانه های بافت قدیمی شهر با دو اشكوب و عموما دارای ایوان های ستون دار با سرستون های چوبی ساخته شده است . استفاده از سرستون در منطقه غرب و شمال غرب ایران سابقه چهار هزار ساله دارد . حسن آباد در كنار محوطه ای قدیمی به نام (امامزاده عقیل) ایجاد شده و به نظر می رسد پس از ویرانی در عصر ایلخانی در محل كنونی ساخته شده باشد . تاریخ ساخت و سوابق خانه ها و حمام قدیمی حسن آباد به دوره زندیه . قاجار و اوایل پهلوی بازمی گردد

ادرس بافت قديمی شهر حسن آباد يا سوكند

حسن آباد در 75 كيلومتري شهر بيجار در صورت اطلاع از آدرس بافت قديمی شهر حسن آباد يا سوكند، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید .

نقشه بافت قديمی شهر حسن آباد يا سوكند

در صورت آگاهی از مختصات جغرافیایی بافت قديمی شهر حسن آباد يا سوكند لطفا ما را در تکمیل اطلاعات یاری نمایید ( بدست آوردن مختصات )

نظرات شما در مورد بافت قديمی شهر حسن آباد يا سوكند