من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
1446

بازار کرمانشاه
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

بازار کرمانشاه مرکز تجاری سنتی شهر کرمانشاه است. این بازار بزرگترین بازار سرپوشیدۀ خاورمیانه است که دارای تویزه‌های منحصر به فرد است.
این بازار در حدود ۲۰۰ سال پیش و در زمان حاکم شهر کرمانشاه، محمد علی میرزای دولتشاه ساخته شده است. این بازار دارای ۱۸ راسته است و در زمان خود بزرگترین بازار سرپوشیدۀ خاورمیانه به حساب می آمده است
بازار کرمانشاه که در اثر عبور خیابانهای اصلی شهر هم اکنون به چهار قسمت تقسیم گشته‌است. این بازارا از بخش‌ها و راسته بازار‌های زیادی تشکیل گشته که جاذبه توریستی محسوب می‌شوند.

از راسته‌های این بازار به زرگرها، تاریکه بازار (ادویه فروشیها)، بازار یهودی‌ها (بازار اسلامی)، مسگرها، بزازخانه و توپخانه می‌توان اشاره کرد. این بازار دارای چهارسوق‌ها و ورودی‌های زیبا است که نشانگر دید زیبای معماران عصرهای گذشته و فرهنگ غنی این منطقه می‌باشد. در زمان رونق اقتصادی منطقه و مسیر عبور جاده ابریشم، این بازار محل اصلی داد و ستد بازرگانان اروپایی و آسیایی بوده[نیازمند منبع] و با توجه به موقعیت استراتژیک دارای نشانه‌های خاص فرهنگی زیاد می‌باشد.

ادرس بازار کرمانشاه

جهت مشاهده آدرس بازار کرمانشاه ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس بازار کرمانشاه ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید

نقشه بازار کرمانشاه

نظرات شما در مورد بازار کرمانشاه


بازار های ایران بازار های شهر کرمانشاه بازار های استان کرمانشاه