من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
1213

موزه‌ قصر آیینه
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

موزه‌ قصر آیینه با زیربنای 837 مترمربع در باغی مصفا به وسعت 8174 مترمربع قرار دارد. ساختمان موزه قبلاً مهمانخانه خصوصی یكی از متمولان یزدی بوده است. این ساختمان پس از انقلاب اسلامی به موزه اختصاص داده شد.
این بنا شامل یك راهروی دهلیز مانند است و حوضخانه‌ای كه 30 سال از ساخت آن می‌گذرد، و نیز یك سالن و چند اتاق كه به آن متصل است قسمت‌های اصلی بنا را تشكیل می‌دهد. تزئینات زیبای آن شامل گچبری و آیینه‌كاری سقف‌ها، درهای مشبك و ... است كه تماماً به دست معماران هنرمند ایرانی ساخته شده است. نقاشی‌های حوضخانه روی بوم است و به دیوارها نصب شده است.
این موزه از سال 1360 برای بازدید مردم افتتاح شده و آثار و اشیای متعدد و نیز آثار وقفی مرحوم سید حسین حیدری (كلكسیونر یزدی) در آن به نمایش گذاشته شده است.
در این موزه مجموعه‌های خطی، اسلحه، سكه، كتب، تمبر، قفل، دهنه اسب‌ (متعلق به هزاره دوم قبل از میلاد) و نمونه‌هایی از برنزهای لرستان و اشیای دیگر به نمایش گذاشته شده است. موزه‌ قصر آیینه در خیابان كاشانی یزدی، مقابل پارك هفت تیر واقع شده است.

موزه‌ قصر آیینه

موزه‌ قصر آیینه

ادرس موزه‌ قصر آیینه

این موزه در خیابان آیت الله کاشانی، رو به روی پارک هفتم تیر قرار دارد.جهت مشاهده آدرس موزه‌ قصر آیینه ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر موزه‌ قصر آیینه

نقشه موزه‌ قصر آیینه

نظرات شما در مورد موزه‌ قصر آیینه


کاخ های ایران کاخ های شهر یزد کاخ های استان یزد
موزه های ایران موزه های شهر یزد موزه های استان یزد