من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹

بازدید :
1220

حمام پير عبدالملك (ميرزا حبيب)
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

اين حمام در محله پير عبدالملک اردبيل واقع شده است. در ورودى و هشتى جالب توجهى ندارد، ‌ ولى رختکن آن شکل و سبکى ديگر دارد و به صورت چهار تاقى است. بالاى تاق‌نماها، تاق‌نمايى تزئينى ساخته شده و پايه آن‌ها با يک فيل‌گوش ساده و آويزهاى باريک گسترده تزئين شده است.
رختکن حمام، ‌ گنبدى کروى و سفيدکارى شده است و بين رختکن و داخل حمام، محوطه کوچک سکودارى وجود دارد که براى حفظ تعادل هوا، ‌ بين اين دو نقطه ساخته شده است. يکى از ديوارهاى اين محوطه ساده و معمولى است و سه ديوار ديگر آن داراى تاق‌نما و آويزبندى است که در سقف به يک ستاره منتظم هشت‌پر منتهى مى‌شود.
در داخل حمام، يک صحن بزرگ به ابعاد ۵×۵ متر قرار دارد که دو ديوار آن (ورودى و خزينه آب‌گرم)، تاق‌نما و آويزبندى شده است. ديوارهاى طرفين آن به دو شاه‌نشين بزرگ و عميق اختصاص يافته است. ديوارهاى شاه‌نشين‌ها با سه تاق‌نما، گوشواره‌هاى حدفاصل تاق‌ها و آويزهاى متعدد که به رواق‌هاى بسيار زيبا و بزرگ منتهى مى‌شوند، تزئين يافته‌اند.

ادرس حمام پير عبدالملك (ميرزا حبيب)

جهت مشاهده آدرس حمام پير عبدالملك (ميرزا حبيب) ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنیدجهت مشاهده آدرس حمام پير عبدالملك (ميرزا حبيب) ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید

نقشه حمام پير عبدالملك (ميرزا حبيب)

نظرات شما در مورد حمام پير عبدالملك (ميرزا حبيب)


حمام های ایران حمام های شهر اردبیل حمام های استان اردبیل