من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲

بازدید :
2756

قلعه حسن ‌آباد
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

قلعه حسن‌ آباد ، قلعه ‌ای به ‌جای مانده از اسماعیلیان و مربوط به سده ‌های ششم و هفتم هجری قمری است که در ۸ کیلومتری شمال غرب فردوس و ۲ کیلومتری روستای حسن ‌آباد قرار دارد .
این قلعه بر بالای کوهی ساخته شده ‌است که اهالی روستای حسن ‌آباد آن را قلعه دختر می ‌نامند . این قلعه ، دارای چند حصارسنگی است و در آن آثاری از حمام و برج و بارو و میخ‌ های بزرگ آهنی مشاهده می ‌شود . در روبروی این کوه ، کوه دیگری است که شاه مرغان نامیده می‌ شود و در زمستان از دهانه چاهی که بر قله آن است دودی مشاهده می ‌شود به نظر می ‌رسد بخار آب باشد .

این قلعه دارای تونلی آجری است که به کوه قلعه ، یکی دیگر از قلعه ‌های تاریخی اسماعیلیان ، متصل است و این راه زیرزمینی این دو قلعه را به وسیله یک راه زیرزمینی دیگر به وسط شهر تاریخی تون متصل می ‌کند . در داخل این تونل زیرزمینی که پس از زمین ‌لرزه سال ۱۳۴۷ کشف شد ، اجساد بسیاری از مردگان یافت شد که در کنار هم در داخل این تونل چیده شده و دارای کفن‌ هایی با آثار اسلامی و آیات قرآن بودند .

ادرس قلعه حسن ‌آباد

Û¸ کیلومتری شمال غرب فردوس Ùˆ Û² کیلومتری روستای حسن‌آباد در صورت اطلاع از آدرس قلعه حسن ‌آباد، در قسمت نظرات لطفا اعلام فرمائید .

نقشه قلعه حسن ‌آباد

در صورت آگاهی از مختصات جغرافیایی قلعه حسن ‌آباد لطفا ما را در تکمیل اطلاعات یاری نمایید ( بدست آوردن مختصات )

نظرات شما در مورد قلعه حسن ‌آباد


قلعه های ایران قلعه های شهر فردوس قلعه های استان خراسان جنوبی