من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

بازدید :
4663

دره ستاره ها




امتیاز (8.4 از 10) از مجموع 45 رای

دره ستاره ها با قدمت حدود 2 میلیون سال،كه اهالى بومى به آن ستاره افتاده یا استاره كفته نیز مى گویند ، بر اثر فرسایش خاك، سنگ و ماسه ناشى از باد و باران و رگبارها به وجود آمده است، شاهكار كم نظیر طبیعت در جزیره زیباى قشم است. قدمت دره ستاره ها مربوط به دوره زمین شناسى سنوزوئیك (حدود 2 میلیون سال) است.

دره ستاره ها از زیباترین جلوه هاى فرسایش در جزیره پهناور قشم است اهالى معتقدند پس از فرو افتادن ستاره اى در این محل و بر اثر ضربه اى سهمگین، خاك از زمین بالا آمده و به هر شكلى كه بوده خشك شده و چنین اشكالى پدید آمده است.

به دلیل شكل ویژه این دره و انواع حجم ها و پدیده هاى فرسایش موجود در آن وزش بادهاى تند و گردش هوا در لابه لاى ستون ها و حفره هاى موجود در دره تولید صدا مى كند و به دلیل این صداها ست كه اهالى معتقدند با تاریك شدن هوا این دره محل آمد و شد ارواح و اجنه است و بنا براین از ورود به آن در شب خوددارى مى كنند.

زیبایى دره ستاره ها در شب هاى مهتابى در لحظاتى كه سكوت همه جا را فرا گرفته و آسمان و ستاره ها در نزدیكى زمین احساس مى شوند،دو چندان است. در گوشه و كنار ستون ها و دره ستاره ها راه هاى تنگ، باریك و گاه پهن و وسیع وجود دارد كه با نظم خاص خود چشم هر بیننده اى را خیره مى كند.

من توریستم به شما پیشنهاد می کند بازدید از دره ستاره ها را از دست ندهید و به دلیل اینکه زیبایی این دره در غروب چندین برابر است ، طوری برنامه ریزی کنید که غروب آن را از دست ندهید .

دره ستاره ها

دره ستاره ها

ادرس دره ستاره ها

فاصله دره ستاره ها از قشم در حدود 30 کیلومتر می باشد که جهت پیمایش این مسیر حدود 30 دقیقه با خودرو زمان نیاز است .


نصاویر دره ستاره ها

نقشه دره ستاره ها

نظرات شما در مورد دره ستاره ها


تنگ های ایران تنگ های شهر قشم تنگ های استان هرمزگان