من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
3298

آبشار پیران
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

آبشار پیران با ارتفاع 150 متر در استان کرمانشاه یکی از بلندترین ابشار های ایران است .

آبشار پیران که آبشاری سه طبقه است ، دو طبقه بالایی آن بسیار بلند و طبقه پایینی کوتاهتر است، به طوریکه طبقه سوم آبشار پیران در زیر درختان قرار گرفته و از بالا دیده نمی شود اختلاف ارتفاع آبشار پیران در نقطه بالا و پایین طبقه سوم، نزدیک به 180 متر است.

در پایین آبشار پیران، روستای پیران و دره سرسبز و بسیار زیبای پیران قرار گرفته است که سرسبزی آن از آب این آبشار که از منطقه ریجاب می آید منشأ می گیرد و باغهای انجیر، زردآلو و انار در دره پیران قرار گرفته است.

روستای کوهپایه‌ای پیران که بافت مسکونی متمرکز دارد و عبور نهر آب از میان کوچه‌های روستا همراه با درختان قدیمی چنار، تبریزی و گردو که روستا را در برگرفته‌اند، جلوه جذابی به روستا بخشیده است.

در کنار آبشار بلند پیران، چندین آبشار زیبای دیگر وجود دارد، همچنین جنگلهای انبوه و متراکم درختان بلند و زیبای چنار، تبریزی و گردو، چشم اندازهای بسیار زیبا، زمینه‌های مساعدی برای گذران اوقات فراغت فراهم کرده‌اند.

آب نماهای طبیعی متعدد در کنار آبشار پیران، بسیار زیباست، بالای آبشار پیران، منطقه ریجاب سرپل ذهاب می باشد و برای دیدن نمای کامل و دورتر آبشار باید به روستای ژالکه ریجاب رفت.

آبشار پیران

آبشار پیران

ادرس آبشار پیران

مسیر دسترسی به آبشار پیران از دو طریق امکان پذیر است:
مسیر نخست روستای پیران در ۱۰ کیلومتری سرپل ذهاب است که شما را به پای آبشار می برد و مسیر دیگر روستای ژالکه در منطقه ریجاب می باشد...
از روستای پیران، جاده خاکی ناهمواری به سمت آبشار وجود دارد که کمتر از ۲کیلومتر درازا دارد و در انتهای آن، محلی به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شده است.
از محل پارکینگ تا پای آبشار ۲ کیلومتر پیاده روی سبک پیش رو دارید که بخشی از مسیر به شکل مناسبی سنگ فرش شده است...
برای رفتن به ریجاب، از کرمانشاه به سمت اسلام آباد غرب و کرند غرب حرکت کرده، و پس از عبور از سرخه دیزه، در ۱۸ کیلومتری سرپل ذهاب، سه راهی ریجاب کاملا مشخص خواهد بود...
و پس از ۷ کیلومتر به منطقه ریجاب می رسیم....


نصاویر آبشار پیران

نقشه آبشار پیران

نظرات شما در مورد آبشار پیران


آبشار های ایران آبشار های شهر سرپل ذهاب آبشار های استان کرمانشاه