من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
5019

مجتمع ورزشهای دریایی
امتیاز (2 از 10) از مجموع 1 رای

مجتمع ورزشهای دریایی کیش بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مجموعه تفریحات و ورزشهای دریایی كشور بوده و تنها مركز ورزش دریایی هوشمند در كشور می باشد.
این مجموعه زیبا با ساحل ماسه‌ای بسیار تمیز و شیب مناسب، در مرکز سواحل تفریحی قسمت شرقی کیش که از نواحی پرتردد و مجاور هتل‌ها و بازارهای کیش است واقع شده و از این لحاظ امکان دستیابی به وسایل و امکانات ورزشی دریایی برای گردشگران راحت‌تر است. این مجموعه با آخرین فناوری و استانداردهای روز دنیا طراحی شده و در تمام طول سال قابل استفاده است.

این سازه دریایی كه به عنوان طرح برگزیده مجله معتبر New Architect فرانسه معرفی شده است ، در دو بخش دریایی و ساحلی طراحی و اجرا گردیده است كه بخش دریایی آن شامل یك عرشه نیم دایره به طول 300 متر و عرض عرشه 3 متر می باشد كه محیط دریایی این مجموعه را احاطه نموده و خود عرشه به روش شمع كوبی ساخته شده كه در فضای بین شمع ها ارتباط با دریای پیرامون این مجتمع برقرار است. بخش خشكی این سازه نیز دارای یك سازه بتنی نیم دایره است كه بیش از 17 فضای تفكیك شده دارد و در این فضاها امكاناتی نظیر كافی شاپ، سالن ماساژ ، فروشگاه لولزم شنا ، سرویس های بهداشتی ، دوش ، انبار ، اتاق غریق نجات و ... جای گرفته اند.

فضاهای باز ساحلی توسط راهروی تمام چوبی به هم ارتباط دارند و پوشش بالای سازه بتنی را یك سازه پارچه ای با طراحی اكوستیك تشكیل می دهد كه توسط شركت معتبر ایتالیایی ساخته شده و قادر است پژواك صدای باد و امواج دریا را بازسازی نماید.


در قسمت ساحلی نیز 8 دوش صحرایی برای نمك زدایی شناگران از آب دریا ساخته شده و برای 800 نفر رختكن با استفاده از قفل الكترونیكی تعبیه شده است كه توسط سیستم كنترل هوشمند شبكه اداره می شود و مراجعین بدون نیاز به حمل پول در ساحل با استفاده از مچ بندهای الكترونیكی تمام نیازهای خود را به منظور خرید و باز و بسته كردن قفل و فعالیت های دیگر برطرف خواهند كرد.

از دیگر تكنولوژی های بكار رفته دراین مجموعه ، یك سیستم هواساز VRFاست كه در تركیب با سیستم Fresh Air هوای مطلوب داخل رختكن ها را تامین می كند و كف پوش های جدیدضد آب كه مانع لیز خوردن شده و ضدباكتری بوده و در برابر ضربه ، آتش و پارگی مقاوم است. ضمنا این مجتمع با استفاده از یك منبع ذخیره 60 هزار لیتری GRP و ژنراتور برق اضطراری می تواند به صورت مستقل از سیستم برق و آب شهری نیز عمل نماید.


در این مجموعه شما می توانید از انواع تفریحات آبی مانند جت اسکی، پاراسل، غواصی و ... لذت ببرید.

ادرس مجتمع ورزشهای دریایی

جهت مشاهده آدرس مجتمع ورزشهای دریایی ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید

نقشه مجتمع ورزشهای دریایی

نظرات شما در مورد مجتمع ورزشهای دریایی