من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

بازدید :
5024

روستای مصر
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

روستای مصر در 45 کیلومتری شرق شهرستان جندق و در 30 کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد . مو قعیت جغرافیایی روستا 04/34 شمالی و 47/54 شرقی می باشد . روستای مصر بدلیل قرار گرفتن در جنوب کویر بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد . جمعیت این روستا بر طبق آخرین سرشماری 120 نفر می باشد و مردم این روستا از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می کنند . مهمترین محصولات این روستا زعفران و گندم می باشد . این روستا دارای دفتر مخابرات است و برق روستا از طریق ژنراتور دیزلی تامین می شود .


نقاط دیدنی :


منطقه امیر آباد در فاصله 2 کیلومتری روستا دارای تپه های شنی و پوشش گیاهای غنی از درختچه های گز و تاق و نخلهای زیبا می باشد که مناظر بسیار زیبایی را پدید آورده است .


روستای فرحزاد در شمال روستای مصر دارای نخلستانهای زیبا می باشد که توسط شنهای روان محصور گشته است . نیزار مصر در 6 کیلومتری شرق مصر قرار دارد که در اثر آب چشمه ای زیبا پدید آمده است . این نیزار دارای نیهای بلند می باشد که ارتفاع بعضی از آنها به 4 متر می رسد . چشمه این نیزار آبشخور حیوانات منطقه می باشد .


از دیگر نقاط دیدنی این منطقه می توان به دریاچه نمک خور و کویر طبقه واقع در 50 کیلومتری جاده خور -طبس , روستای گرمه , روستای محمدآباد کوره گز , روستای عروسان , روستای فرحزاد ، جاده کاروان گذر عروسان-بیدستان، جاده آف رود ابراهیم زهرا، ریگ کله و کویر مرکزی اشاره کرد .


از دیدنیهای اطراف این روستا میتوان به چال سلکنون، نیزار مصر، دریاچه نمک سلکنون، تخت عباسی، تخت عروس و رملهای ماسه ای اطراف روستا اشاره کرد .


راه های ورود به منطقه :


مسیر اول مسیر جاده خاکی جندق به روستای مصر به طول 45 کیلومتر می باشد.


مسیر دوم مسیر جاده خاکی - آسفالته در 15 کیلومتری غرب شهرستان خور به طول 35 کیلومتر تا روستای مصر است.

روستای مصر

روستای مصر

ادرس روستای مصر

اگر می خواهید از جاده تهران وارد روستای مصر شوید باید آدرس زیر را بخاطر بسپارید :

تهران، سمنان، دامغان،حرکت به سمت جنوب و از جاده معلمان به سمت جندق ودر نتیجه روستای مصر و فرحزاد

برای اصفهانی های عزیز و کسانی که از مسیر اصفهان میخواهند مصر را ببینند کافیست مسیر زیر را طی کنند:

شهر اصفهان از ناحیه شرق – نایین – جندق و روستای مصر


نصاویر روستای مصر

نقشه روستای مصر

نظرات شما در مورد روستای مصر


روستا های ایران روستا های شهر خور Ùˆ بیابانک روستا های استان اصفهان