من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱

بازدید :
5007

مجموعه تفریحی صفه
امتیاز (4 از 10) از مجموع 1 رای

طرح مجموعه تفريحي آسمان فراز صفه اصفهان در دو فاز اجرايي پيش‌بيني شده است كه فاز اول آن هم اكنون به اتمام رسيده و مورد بهره‌برداري عموم قرار گرفته است.

فاز اول : فاز اول تله كابين صفه اصفهان شامل يك خط 1850 متري با 17 دكل مياني است كه به كمك 50 كابين مسافران را از مبداء (ايستگاه اول) تا ارتفاع 320 متري واقع در گردنه باد انتقال مي‌دهد. تجهيزات مكانيكي و برقي تله كابين اصفهان ساخت كشور اطريش بوده و تمامي مراحل ساخت و بهره‌برداري آن توسط كارشناسان ايراني و با نظارت كارشناسان اعزامي از شركت اشكوفر اطريش به انجام رسيده است. گفتني است شركت اشكوفر به عنوان يكي از شركتهاي بين‌المللي وابسته به اتحاديه جهاني بالابرها مراحل ساخت و بهره‌برداري تله كابين صفه اصفهان را مورد تأييد قرار داده و پروانه آن را نيز صادر نموده است.

ايستگاه يك: در دو طبقه به مساحت 2500 مترمربع ساخته شده است كه طبقه زيرين آن به سالن مدرن بولينگ با 10خط بازي اختصاص يافته است كه همه روزه پذيراي مراجعين مي‌باشد.

در اطراف ايستگاه طرح فضاي سبز به مساحت 120000 مترمربع به اجرا درآمده است و علاوه بر مركز بولينگ فضاهاي ديگري شامل رستوران، كافي شاپ، چايخانه، اسنك بار، پارك بادي، پاركينگ به ظرفيت يك هزار دستگاه خودرو به اجرا درآمده است. محوطه‌سازي و فضاهاي باز واقع در ايستگاه يك 6 هكتار مي‌باشد كه به عنوان يك پارك تفريحي مستقل در مجاورت پارك كوهستاني صفه همه روزه محل استفاده مراجعين به مجموعه مي‌باشد.

همچنين طرح ساخت و راه‌اندازي يك پيست مدرن كارتينگ مخصوص نوجوانان و جوانان و نيز طرح ساخت و راه‌اندازي يك سينماي چهار بعدي در زمره طرح‌هايي كه مراحل انجام آن‌ها درحال بررسي و پيگيري مي‌باشد.

ايستگاه دوم: اين ايستگاه در چهار طبقه به مساحت 4700 مترمربع در گردنه باد واقع است. طبقه چهارم ايستگاه مخصوص سوار و پياده شدن مسافرين عزيز مي‌باشد. در طبقه سوم يك رستوران زيبا و مركز برگزاري جشن‌ها و همايش‌ها به ظرفيت 400 نفر ساخته و به بهره‌برداري رسيده است.

در طبقه دوم اين ايستگاه يك سالن مخصوص بازيهاي كامپيوتري پيش‌بيني شده است كه فعاليتهاي ساختماني آن درحال انجام است و بزودي دستگاههاي آن راه‌اندازي خواهد شد. در طبقه اول ايستگاه غرفه‌هايي بمنظور عرضه صنايع دستي و فروش ديگر محصولات پيش‌بيني شده است كه كارهاي ساختماني آن درحال انجام است. در كنار ساختمان ايستگاه دوم يك كافي شاپ مدرن درحال تجهيز و راه‌اندازي مي‌باشد كه بزودي جهت ارائه خدمت به همشهريان و مسافرين عزيز از سراسر كشور مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.

در ايستگاه دوم 5 هكتار محوطه سازي طراحي و پيش‌بيني شده است كه بخش زيادي از آن به اتمام و بهره‌برداري رسيده است. همچنين سرويس‌هاي بهداشتي، نمازخانه و محل‌هايي جهت اسكان و استفاده موقت مراجعين در ايستگاههاي اول و دوم پيش‌بيني شده است كه قرار است در آينده اجرا و به بهره‌برداري برسد.ساعات كار مجموعه آسمان فراز ( تله كابين صفه )

فروردين ماه هر سال همه روزه از ساعت 8 صبح لغايت 9 شب.

ارديبهشت و خردادماه در روزهاي تعطيل از ساعت 8 صبح لغايت 9 شب و روزهاي عادي از ساعت 13 الي 9 شب.

تيرماه روزهاي تعطيل از ساعت 7:30 صبح لغايت 10 شب و روزهاي عادي از ساعت 15 لغايت 10 شب.

مرداد و شهريورماه روزهاي تعطيل از ساعت 7:30 صبح لغايت 23 و روزهاي عادي از ساعت 17 لغايت 23 شب.

مهر، آبان و آذرماه روزهاي تعطيل از ساعت 8 صبح و روزهاي عادي از ساعت 13 لغايت 22 شب.

دي، بهمن و اسفندماه روزهاي تعطيل از ساعت 8 صبح لغايت 20 و روزهاي عادي از ساعت 13 لغايت 20 خواهد بود.

ادرس مجموعه تفریحی صفه

جهت مشاهده آدرس مجموعه تفریحی صفه ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید

نقشه مجموعه تفریحی صفه

نظرات شما در مورد مجموعه تفریحی صفه