من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
1593

چشمه باباامان
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

آب باباامان از چهار نقطه درون تپه‌ای می‌جوشد و آب آن به درون استخرهایی می ریزد که با اختلاف سطح نسبت به هم ساخته شده اند تا آبشارهای مصنوعی ایجاد کنند.آب این چشمه ها جزو دسته آب های سولفاته کلسیک و سدیک می باشد و مصرف آن صفراآور، ملین و تسهیل کننده اعمال گوارشی و دافع سموم است. چشمه باباامان در کیلومتر ۱۰ جاده بجنورد – مشهد، به فاصله تقریبی ۳۰۰ متر از جاده، واقع شده‌است. آب این چشمه، جزء دسته آب‌های سولفاته کلسیک و سدیک است و مصرف آن صفراآور و ملین و تسهیل کننده اعمال گوارشی و دافع سموم است.


این پارک دارای استخرهای متعدد و پارک جنگلی است و حدود ۴۰ هکتار وسعت دارددر دامن تپه ها و درختان انبوه باباامان تاسیساتی از جمله رستوران، متل، پارک بازی کودکان، نانوایی و نمایشگاه های فصلی صنایع دستی این استان دایر است.همچنین روی تپه باباامان محلی به نام قوری و سماور وجود دارد که آنجا محلی برای استراحت کوتاه مدت و نوشیدن چای ساخته شده و علت نامگذاری آن وجود نمادی بزرگ از قوری و سماور بزرگ به ارتفاع بیش از۴ متر است.از دیگر جاذبه های باباامان وجود شاخه ای از رودخانه اترک است که از کنار آن می گذرد، وجود این رودخانه باعث شده تا علاقه مندان به ماهیگیری از آن استفاده ببرند.


همچنین چند استخر پرورش ماهی قزل آلا درقسمتی از پارک وجود دارد که توسط بخش خصوصی اداره می شود و تبدیل به مرکزی برای ماهیگیری تفریحی و طبخ آن شده است.از دیگر مناظر زیبای باباامان پارک حیات وحش پردیسان در زمینی به مساحت ۳۵۰ هکتار درغرب پارک تفریحی باباامان است که در آن تنوع گیاهی و جانوری خراسان شمالی یافت می شود.جانورانی از جمله گوزن زرد، قوچ، میش، قوچ اوریال و آهو که از گونه های نادر و شاخص کشور می باشد برای تکثیر و آشنایی علاقه مندان در این پارک رها شده اند
تفرجگاه بابا امان


این تفرجگاه به دلیل قرار داشتن در کنار جاده اصلی در فصول مسافرتی یکی از محل‌های اصلی اتراق مسافرین و زائرین است. مجموعه تفریحی باباامان در منطقه جنگلی حاشیه جاده ارتباطی بجنورد به مشهد با هشت استخر و آبشار و بیش از ۲۰۰ هکتار جنگل، توقفگاهی جذاب برای مسافران و زایران در این خطه ‌است. بیش از ۴۰۰ هزار اصله درخت از قبیل چنار بعضا ۴۰۰ ساله به همراه درختان زبان گنجشگ، اقاقیا، زالزالک، زردآلو و بید در این مجموعه وجود دارد


چشمه این مجموعه تفریحی که از نوع آب های معدنی محسوب می‌شود ۳۵ تا ۴۰ متر مکعب در ثانیه آبدهی دارد. آب باباامان از چهار نقطه درون تپه‌ای می‌جوشد و به درون استخرهایی می‌ریزد که با اختلاف سطح ساخته شده‌است. از میان درختان چنار کهنسال، بر فراز تپه‌ای که چشمه در مجاورت آن قرار دارد، بنای امام زاده‌ای معروف به شاهزاده اسماعیل قرار دارد. در آغوش تپه‌ها، درختان انبوه و مناظر تماشایی باباامان تاسیساتی نظیر متل، رستوران، پارک کودک و محل استراحت خانواده‌ها جای گرفته‌ است هوای لطیف و شب های دل انگیز و زیبای باباامان هر گردشگری را به خود جذب می‌کند.

چشمه باباامان

چشمه باباامان

ادرس چشمه باباامان

جهت مشاهده آدرس چشمه باباامان ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر چشمه باباامان

نقشه چشمه باباامان

نظرات شما در مورد چشمه باباامان


چشمه های ایران چشمه های شهر بجنورد چشمه های استان خراسان شمالی