من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

بازدید :
5030

تنگ جیز
امتیاز (8 از 10) از مجموع 1 رای

تنگ جيز دره اي است تفريحي و جذاب بين بوركي و خشت و در كنار روستاي امام زاده علي از اين روستا كه بگذري تنگه اي در برابرت خودنمايي مي كند. در همان ابتدا آسيابي ويران را مشاهده مي كني كه به گفته اهالي چرخ هاي آن از طريق آب هاي تنگ جيز به حركت در مي آمده است.

براي رسيدن به تنگ جيز مي بايد با پاي پياده از ميان سنگلاخ ها و تنگه هاي باريكي عبور نمود.پس از مساحت 25 دقيقه اي به محوطه اي وسيع كه كوه ها و تپه هايي آن را احاطه كرده اند، مي رسيد. مكاني خوش آب و هوا و دل فريب؛حتي در ماه تابستان كه اهالي از گرماي سوزان در امان نيستند. در ميان اين محوطه حوضچه اي دست ساز قرار گرفته كه از آب چشمه پرشده است. نهري كه ظاهراً با ساروج ساخته شده،از آنجا امتداد مي يابد و تا ميانه تنگه ادامه پيدا كرده،خود را پنهان مي سازد.

در اين محوطه جايي وجود دارد به نام«بارون زني»و شگفتا كه چگونه آب از ميانه ي كوه به بالا رفته و آن گاه از بالاي كوه،همانند آبشاري به پايين سرازير مي شود و فضايي دلنشين پديد مي آورد. در فصل تابستان،زير بارون زني كه قرار بگيري،زمستان را با باران هاي تندش به ياد مي آوري و اين گونه است كه تنگ جيز مكاني ديدني و مفرح است حتي در تابستان گرم و سوزان خشت و كنارتخته

ادرس تنگ جیز

4 كيلومتري شهر خشت

نقشه تنگ جیز

نظرات شما در مورد تنگ جیز