من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
2548

کفه نمک
امتیاز (4 از 10) از مجموع 1 رای

کفه نمک سیرجان با فضای بکر و دست نخورده اش زیباست با هزاران هزار فایده ،چه برای کارخانه داران محترم . وهمچون من بی نمک .پس امید وارم شاهد دفن پاکتهای خالی نمک در کفه نمک نباشیم .با توجه به اینکه هیچ جاندار زنده ای در کفه نمک نمیتواند زندگی کند ولی میبینیم که درختان وبانمکی با برگهای سبز در کفه روییده
نخست منطقه گردشگری کفه نمک سیرجان به بهره برداری رسید
مرحله نخست منطقه کفه نمک سیرجان امروز سه شنبه با حضور جمعی از مسوولان محلی به بهره برداری رسید.
[مرحله نخست منطقه گردشگری کفه نمک سیرجان به بهره برداری رسید]
منطقه زیبای کفه نمک در 27 کیلومتری جنوب غربی شهرستان سیرجان و محور روستای خیرآباد واقع است که بیش از 35 هزار هکتار وسعت دارد و از نمک پوشیده شده است.

این طرح توسط تعاونی همیار دهیاری های سیرجان اجرا شد که در مرحله نخست 700 میلیون ریال برای اجرا آن اختصاص یافت.

در مرحله نخست، باغ نمکی به وسعت یک هکتار، پارک کودک، ایستگاه نجوم، چایخانه سنتی، طرح پرواز بات پاراگرایدر و پارکینگ پنج هزار متر مربع به همراه بوفه های اغذیه و بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی و محلی احداث شد.

این طرح گردشگری که بهترین نقطه کشور از نوع خود است، منظره طبیعی نمک را به وسعت 35 هزار هکتار دارد که قدمت آن نامحدود است و در زمان حاضر با توجه به اعتبار، 11 هکتار از این منظره زیبای نمکی را به طرح گردشگری اختصاص دادیم که یک هکتار برای تاسیسات و 10 هکتار فضای گردشگری را در برنامه داریم.

منظره زیبای کفه نمک سیرجان بسیار دیدنی و در شب های مهتابی این منظره بیش از یک هزار نفر گردشگر را پذیراست که همانند منطقه ای از برف پوشیده است و خیلی از گروه های پیاده روی، فعالیت ورزش خود را به عنوان مهتاب نوردی در این کفه انجام می دهند.

کفه نمک

کفه نمک

ادرس کفه نمک

جهت مشاهده آدرس کفه نمک ، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید


نصاویر کفه نمک

نقشه کفه نمک

نظرات شما در مورد کفه نمک