من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

یکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰

بازدید :
1928

آبشار لاتون
امتیاز (6.8 از 10) از مجموع 46 رای

آبشار لاتون با ارتفاع 105 متر ، بلندترین آبشار استان گیلان و ایران می باشد ، در ماه های گرم سال ، به دلیل هوای خنک منطقه ، میزبان مسافران زیادی است
مسیر رسیدن به آبشار بسیار زیباست و در حاشیهٔ آبشار یکی از زیباترین جنگل‌های متراکم بکر و دست‌نخوردهٔ گیلان با انبوهی از درختان آلو، به، گلابی، گردو، فندق و سیب وحشی وجود دارد که در ۹ ماه از سال سرسبزی و زیبایی خود را حفظ می‌کند.

در منطقه تالش آبشار دیدنی دیگری به نام حویق که به آبشار زمرد حویق هم معروف است وجود دارد. حویق در 40 کیلومتری شمال شهر تالش است و فاصله این آبشار از شهر حویق 9 کیلومتر می باشد . آب آبشار حویق بسیار سرد است و در رودخانه اش می توانید ماهی قزل الا هم ببینید .
در همان نزدیکی در شهرستان رضوانشهر هم می توانید یکی دیگر از این جاذبه های طبیعی را با نام ویسادار را ببینید.

آبشار لاتون

آبشار لاتون

ادرس آبشار لاتون

کسایی که هوای تماشای این آبشار بلند را دارند، باید یک پیاده روی سخت 4 ساعته کوهستانی را بر خودشان هموار کنند. اگر مسافر این آبشار هستید، از مسیر رشت، 13 کیلومتر مانده به شهر آستارا باید وارد شهر لوندویل شوید و سراغ خیابان آبشار را بگیرید تا در این مسیر پس از حدود 10 کیلومتر رانندگی، به روستای کوته کومه برسید. بعد هم حدود 8 کیلومتر پیاده روی در مسیری سربالایی که تا ارتفاع 770 متری بالا می رود.


نصاویر آبشار لاتون

نقشه آبشار لاتون

نظرات شما در مورد آبشار لاتون


آبشار های ایران آبشار های شهر آستارا آبشار های استان گیلان