من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
1680

آبشار بیشه
امتیاز (8.2 از 10) از مجموع 67 رای

آبشار بیشه با ارتفاع 58 متر و عرض 20 متر یکی از زیباترین آبشارهای دائمی ایران است که در استان لرستان و در 30 کیلومتری جنوب شهرستان دورود قرار گرفته است .
در گذشته تنها راه ارتباطی برای رسیدن به آبشار خط آهن تهران – اهواز بود، اما اکنون راه آسفالته از طریق خرم آباد نیز می تواند میزبان گردشگران باشد ، همین امر سبب افزایش میزان بازدید از این مکان شده است .
طبیعت آبشار بیشه با وجود درختان بلوط بسیار زیباست .

برای اقامت در اطراف آبشار بیشه ، در روستای بیشه حدود 17 پلاژ و چندین چادر برای اقامت و کرایه موجود است. افراد محلی اتاق برای کرایه ارائه می کنند. کرایه اتاق یا پلاژ بستگی به فصل، ایام تعطیل و مدت اجاره دارد. اما در مجموع چندان گرانقیمت نیستند و به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید . در همین روستا هم سوپر مارکت هایی هم جهت تهیه مواد غذایی وجود دارد ، اما در منطقه رستوران مناسبی وجود ندارد .

جهت استفاده از سرویس بهداشتی هم نگران نباشید ، در ابتدای ورودی روستا سرویس های بهداشتی ساخته شده است ، هرچند این سرویس های بهداشتی خیلی تمیز نیستند اما کار شما را راه خواهند انداخت !

در فصول گرم سال برای اقامت اطراف آبشار از چادرهای کف دار استفاده فرمایید. حشره کش فراموش نشود.

با اینکه اطراف آبشار بیشه بسیار خنک است ، اگر قصد اقامت بیش از چند ساعت دارید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
پس از اتمام کمپینگ، حتما زباله های خودتان را جمع کرده و با خودتان ببرید، تا دیگران نیز از زیبایی آبشار لذت ببرند.

در روزهای تعطیل، دهیاری از هر اتومبیلی که برای گردشگری آمده باشد، عوارض می گیرد.

رودخانه سزار، رودخانه خروشانی است که نهایتاً به سد دز می رسد. فریب ظاهر آرام آن را نخورید. اگر به طور کامل به شنا مسلط نیستید و قدرت بدنی بالا ندارید، به شدت از آب تنی در رودخانه پرهیز کنید. فراموش نکنید بخشی از فاضلاب صنعتی شهر دورود به این رودخانه سرازیر شده و از نظر بهداشتی، کاملاً مورد تأیید نمی باشد به همین دلیل از خوردن آب رودخانه به شدت پرهیز کنید .

این مکان، جایی نیست که کودکان را به حال خود رها کنید. بی تفاوتی در مراقبت از کودکان، می تواند فاجعه بیافریند.

از فروردین تا اوایل آبان می توانید از آبشار بیشه دیدن فرمایید، هرچند بهترین زمان بازدید ماه های اردیبهشت و خرداد است. در هنگام خشکسالی، در ماه های منتهی به پاییز ممکن است آب آبشار کم شود

آبشار بیشه

آبشار بیشه

ادرس آبشار بیشه

به دو روش می توان به آبشار بیشه رسید:
1- از طریق خودروی شخصی :آبشار بیشه تقریبا در فاصله 65 کیلومتری از خرم آباد قرار دارد که پیمودن این مسیر چیزی در حدود 1 ساعت زمان نیاز دارد و حتما این نکته را به یاد داشته باشید که در طول مسیر پمپ بنزینی وجود ندارد و حتما باک بنزین خود را پر کنید . مقابل پلیس راه خرم آباد ( سمت بروجرد- دورود )که 8 کیلوتر از خرم آباد فاصله دارد ، جاده ای است که به شهر سپید دشت می رود. در این جاده 40 کیلومتر به سمت شرق بروید. در اینجا یک سه راهی وجود دارد که تابلوی سازمان میراث فرهنگی نیز وجود دارد. تا اینجای جاده ، مسیر تقریباً مستقیم و بدون پستی و بلندی است. در این سه راهی به سمت چپ بپیچید. از سه راهی تا ایستگاه بیشه 25 کیلومتر فاصله است که تمام مسیر کوهستانی و پر پیچ و خم است. جاده تماماً آسفالت و یک بانده است. کیفیت آسفالت خوب است. 25 کیلومتر آخر، در روزهای غیرتعطیل کم تردد است اما در ایام تعطیل جاده نسبتاً پر تردد خواهد شد، بنابراین مراقب پیچ های جاده باشید. از توقف در آسفالت یا جاهای نامناسب پرهیز کنید. مراقب احشام و جانورانی که از جاده عبور می کنند باشید. علائم هشداردهنده جاده قابل قبول است. در پیچ های خطرناک، گارد ریل وجود ندارد. این مسیر، خصوصاً در اردیبهشت و خرداد ماه فوق العاده زیباست.

2- از طریق راه آهن:اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید یا تردد در جاده های پر پیچ و خم بی تابتان می کند،یا حتی اگر فاصله شما تا آبشار بیشه زیاد است انتخاب مسیر ریلی بهتر و مقرون به صرفه تر است. اگر از تهران، قم یا اراک قصد عزیمت به بیشه دارید، به راحتی می توان از قطار تهران- اهواز استفاده کرده و حدود سی کیلومتر بعد از ایستگاه دورود، در ایستگاه بیشه پیاده شوید.
همینطور بلعکس از اهواز یا اندیمشک نیز می توان به سمت شمال آمده و در ایستگاه بیشه پیاده شد. یک راه دیگر این است که از ایستگاه راه آهن شهر دورود، قطار محلی که به اندیمشک می رود را سوار شوید. این قطار هم حال و هوای خودش را دارد. اگر مسیر ریلی را انتخاب کردید توصیه می کنم از دورود تا بیشه را تماماً کنار پنجره بگذرانید، چرا که این مسیر فوق العاده زیبا و جذاب است. تونل های متعدد و بلند، پل های زیبا و رودخانه زیبای سزار و ارتفاعات سر به فلک کشیده اشترانکوه شما را مجذوب خواهد کرد. بخصوص به همت انسان هایی که با امکانات سال های 1310 دل کوههای زاگرس را شکافته اند و چنین مسیری را ساخته اند، آفرین خواهید گفت.


هنگامی که به ایستگاه بیشه رسیدید، آبشار را نخواهید دید. برای رسیدن به آبشار لازم است حدود یک کیلومتر پیاده روی کنید.


نصاویر آبشار بیشه

نقشه آبشار بیشه

نظرات شما در مورد آبشار بیشه


آبشار های ایران آبشار های شهر دورود آبشار های استان لرستان