من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازدید :
1248

سراب كرتول
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

اغلب راهها و جاده‌های اصلی و فرعی شهرستان بروجرد به روستاهای خوش آب و هوایی ختم می‌شود كه زیبایی‌های آن در تمامی فصول سال چشم هر بینده‌ای را به خود خیره می‌كند.

در میان اینهمه مواهب الهی تفرجگاه بكر سراب " كرتول" همچون نگینی سبز و آبی با عطر روحبش گلها و سبزه زارها پذیرای گردشگران و دوستداران طبیعت است.

این منطقه زیبای تفریحی در شمال غربی بروجرد و در مسیر روستای توده‌زن قرار دارد.تفرجگاه سراب كرتول در دامنه كوههای گرین و در میان قلل زیبای هیجده یال و قله‌های نهاوند مانند یال كبود و چل نابالغان و دره سیب با پذیرایی از گردشگران بر خود می‌بالد.

همه ساله به واسطه ریزش فراوان برف در ارتفاعات این منطقه و آب شدن تدریجی برف در این منطقه آنهم در فصل بهار و تابستان، رودخانه‌ای خروشان و زیبا در دامنه این كوهها پدیدار می‌شود كه طراوت و رقص سبزه‌ها این منطقه از بركت خروش و جوشش این رودخانه است.

تفرجگاه سراب كرتول در ایام سال و روزهای تعطیل هفته و بویژه روز ‪۱۳‬ نوروز آغوش سبز و زیبای خود را به روی خانواده‌های بروجردی و میهمانانشان باز و آرامش را برای گذران یك روز خوب در دامان طبیعت به آنها هدیه می- كند
دسترسی به آن از طریق جاده بروجرد - اشترینان و جاده فرعی روستای تیزه زن امکان پذیر است

ادرس سراب كرتول

این سراب در نزدیکی روستای تیزه‌زن از توابع بخش اشترینان قرار گرفته است

نقشه سراب كرتول

نظرات شما در مورد سراب كرتول


چشمه های ایران چشمه های شهر بروجرد چشمه های استان لرستان