من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

بازدید :
1668

سراب عباس آباد
امتیاز (5.4 از 10) از مجموع 3 رای

همزمان با گرم شدن تدریجی هوا و درآغازسال جدید، سراب عباس آباد به عنوان منطقه نمونه نفرجگاهی، پذیرای بسیاری از مردم و علاقه مندان به طبیعت است.سراب عباس آباد در شرق شهر شازند، و در دامنه شمالی رشته کوه راسوند قرار دارد، رشته کوه های راسوند عموما ازجنس آهک اربیتولن دار است و چشمه عباس آباد قسمتی از آب کوه را با توجه به وضعیت و جنس سنگ، زهکشی می کند.
میزان آبدهی این چشمه بطورمتوسط حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰لیتر در ثانیه است وارتفاع آن ازسطح دریا ۱۹۰۰متر می باشد. اين آب خروشان، سفيد و كف آلود، با شتاب از زير صخره ای عظيم بيرون مي جهد.

چشمه عباس آباد بخاطر نزدیکی با شهر شازند، مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت اهالی این شهر و سایر مردم استان مرکزی و کشور است.

سراب عباس آباد درست در زير قله ی شهباز، بلند ترین برفگير راسوند قرار گرفته است. اين آب نيز عادلانه و بر مبنای تقسيم نامه ای كه نياكان روستایيان بر آن مهر نهاده اند چندين شاخه شده، موجب آبادی و رونق بسياری از دهكده های زير دست خود شده است. روستای عباس آباد از دوران صفويه ارمنی نشين شده است. نقل و انتقال اقوام و ملل تابع حكومت ها كه در ادوار مختلف و به ضرورت منافع حكام صورت پذيرفته شامل حال مسيحيان منطقه ی ارمنستان نيز شده و آنها را به اين ناحيه كوچانده است . ساکنان پرتلاش عباس آباد از بركت نهر خروشان و با پشتكار خستگی ناپذير خود بهترين و مرغوب ترين محصولات را به عمل می آورند. باغهای انگور عباس آباد كه سابقاً درآمدی وافر برای ارمنی ها داشته است امروزه نيز زبانزد همگان است
در چند سال اخیر شهرداری شازند اقداماتی از قبیل محوطه سازی، ترمیم و لایروبی چشمه ، گسترش فضای سبز ، ایجاد آلاچیق و سکوهای نشیمن ، اختصاص قسمتی از پارک به شهر بازی و تجهیز آن به انواع و اقسام بازیهای کودکان، ایجادپارکینگ عمومی ، ساخت بوستانهای مختلف و تجهیزآنها با وسایل ورزشی و بدنسازی، و ایجاد نمازخانه جهت جذب توریست انجام داده است.

سراب عباس آباد

سراب عباس آباد

ادرس سراب عباس آباد

در2 كیلومتری شرق شازند


نصاویر سراب عباس آباد

نقشه سراب عباس آباد

نظرات شما در مورد سراب عباس آباد


چشمه های ایران چشمه های شهر اراک چشمه های استان مرکزی