من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
2252

دریاچه اوان
امتیاز (9 از 10) از مجموع 2 رای

دریاچه اوان دریاچه ایست طبیعی در شمال شرقی شهر قزوین قرار گرفته که به دلیل چشم انداز زیبای خود از شهرت زیادی برخوردار می باشد. محیط دریاچه اوان کمی سرد است به همین دلیل برای رفتن به دریاچه، حتما لباس گرم با خودتان ببرید . به طوریکه که در تابستان شب هنگام حتما به یک لباس گرم نیاز پیدا خواهید کرد .
جالب است بدانید که هیچ رودی به دریاچه نمی ریزد و آب آن از چشمه های جوشانی که از کف دریاچه به بالا می آید تامین می شود به همین دلیل آب دریاچه اوان از محیط بیرون گرم تر است و باعث می شود تا اگر در ساعات اولیه ی صبح در کنار دریاچه اوان باشید به دلیل سرد بودن محیط و آب نسبتا گرم دریاچه، مه غلیظی در اطراف دریاچه اوان مشاهده می کنید و نه تنها می توانید از منظره زیبای به وجود آمده لذتی وصف نشدنی را ببرید بلکه می تواند سوژه ی عکاسی شما نیز باشد.
جاده دسترسی به دریاچه اوان با اینکه در منطقه صعب العبور و کوهستانی قرار گرفته اما جاده خوب و مناسبی دارد و تمام مسیر آن آسفالت است ،تنها مسئله آن ساخت غیر مهندسی راه به دلیل غیر اقتصادی بودن آن هست که باعث شده در گردنه ها پیچ های بسیار تند و خطرناک داشته باشد و حتما سعی کنید در مسیر با سرعت پایین حرکت کنید و از مناظر جاده استفاده کنید و فراموش نکنید که مسیر بخش مهمی از سفر است مخصوصا این جاده که واقعا دیدنی هست . جاده دسترسی به دریاچه حدود 30 متر بالاتر از سطح دریاچه قرار دارد مطمئن باشید برای اولین بار با دیدن دریاچه و زیبایی آن حیرت زده خواهید شد.
ضلع جنوبی دریاچه منطقه ای وسیع دارد که می توانید در آن مستقر شوید و برای شب چادر بزنید،اما حتما لباس گرم همراه داشته باشید چون این منطقه کوهستانی هست و حتی شب های تابستان هم بسیار سرد خواهد شد و خوابیدن در چادر کمی مشکل است
حتما قبل از رسیدن به دریاچه ، نهایتا در رجایی دشت اگر قصد تهیه خوراکی و خرید دارید خرید خود را به صورت کامل انجام بدهید و باک خود را پر نمایئد چون تا دریاچه دیگر جایی برای خرید وجود ندارد و فقط روستاهای اطراف دریاچه وسایل محدودی برای فروش دارند .
با توجه به فاصله دریاچه از شهر قزوین که حدود 2 ساعت است ، معمولا کسانی که به دریاچه اوان سفر می کنند شب را در کنار دریاچه سپری می کنند و اطراف دریاچه از امنیت بالایی برخوردار است و در آخر هفته ها معمولا حدود 20 الی 30 خانواده در کنار دریاچه اتراق می کنند ، در کنار دریاچه سرویس بهداشتی نیز وجود دارد که این امر ماندن در کنار دریاچه اوان را برای شما آسوده تر می کند . برای روشن کردن آتش ، هیزم خود را قبل از رسیدن به دریاچه اوان در طول مسیر جمع آوری کنید چون در اطراف دریاچه هیزم مناسبی نخواهید یافت . چراغ قوه، آب، خوراکی و سایر اقلام لازم برای شب ماندن در چادر را نیز فراموش نکنید .
در سال 96 برای هر شخص جهت ورود به دریاچه 2 هزار تومان ورودی دریافت می شد و در دریاچه قایق نیز وجود دارد که با پرداخت 7500 تومان برای هر نفر می توانید خاطره خود را زیباتر سازید و بیشتر از دریاچه اوان لذت ببرید .

دریاچه اوان

دریاچه اوان

ادرس دریاچه اوان

پس از ورود به خروجی شهر قزوین در آزادراه و گذشتن از عوارضی تابلوی منطقه ی الموت راهنمای شماست. فاصله دریاچه اوان از ابتدای جاده قزوین حدود 75 کیلومتر است که با توجه به پیچ های بسیار تند جاده حدود 2 ساعت در راه خواهید بود .
در جاده یک پمپ بنزین در روستای رجایی دشت و یک پمپ بنزین نیز بعد از مسیر دریاچه در مسیر قلعه ی حسن صباح در روستای معلم کلایه وجود دارد . اما سعی کنید قبل از ورود به جاده بنزین خود را پر نمایئد .


نصاویر دریاچه اوان

نقشه دریاچه اوان

نظرات شما در مورد دریاچه اوان


دریاچه های ایران دریاچه های شهر قزوین دریاچه های استان قزوین