من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

بازدید :
5212

روستای ییلاقی خرو
امتیاز (6 از 10) از مجموع 1 رای

روستای خرو به واسطه نزدیکی به طبس و جاده مناسب و آسفالته در روزهای تعطیل و بخصوص ایام نوروز و تابستان پذیرای مردم طبس و مسافرین است. این روستا دارای آب و هوای کوهستانی می باشد و در آن باغ های میوه و بخصوص زرد آلو ، آلو ، آلبالو ، بادام، گردو، انگور، انار و گردو و … به چشم می خورد. به خاطر نزدیکی به شهر و کوهستانی بودن آن در تابستان و شب های آن پذیرای مردمی است که از گرمای طبس برای ساعاتی به آنجا می روند.

روستای خرو دارای دو قسمت بالا و پایین ( خرو علیا و سفلی) می باشد. اکثر مردم در خرو علیا سکونت دارند. به محظ ورود به میدان ورودی روستا ، ۲ درخت سرو تنومند و زیبا خودنمایی می کنند که گمان می رود عمر هر یک بیش از هزار سال باشد. در این روستا دو اردوگاه و یا به عبارتی باغ با امکانات رفاهی وجود دارد که با هماهنگی قبلی می توان از امکانات آن استفاده نمود.

همچنین در کنار میدان ورودی روستا، کوهی است دارای شیب نسبتا ملایم که در روی آن قلعه ای تاریخی قرار دارد. گفته می شود روستای خرو در فصولی از سال محل سکونت خوانین و حاکمین طبس بوده و این قلعه به احتمال زیاد نقش حفاظت از انان را در هنگام خطر بعهده داشته است.

همچنین در روستای خرو یک پیست یا مسیر مخصوص کوهنوردی وجود دارد که با تابلو ها و خطوطی مسیر را به علاقمندان نشان می دهد. این روستا محل گردهمایی و آغاز صعود علاقمندانی است که قصد صعود به رشته کوه شتری طبس که بلند ترین قلل طبس در ان قرار دارد می باشد. همچنین به فاصله نزدیکی از این روستا ۲ ابادی کوچک که بواقع ۲ باغ هستند وجود دارند که به آبرو و بیوک معروفند و هر دو نقاطی زیبا می باشند.

همچنین راه آب گرم مرتضی علی و طاق شاه عباس که هر دو از نقاط دیدنی و گردشگری طبس هستند نیز از میان این روستا می گذرد.

روستای ییلاقی خرو

روستای ییلاقی خرو

ادرس روستای ییلاقی خرو

طبس – میدان معلم – جاده روستای خور ( جاده آسفالته و فاصله از مرکز شهر تا روستا ۲۳ کیلوتر)


نصاویر روستای ییلاقی خرو

نقشه روستای ییلاقی خرو

نظرات شما در مورد روستای ییلاقی خرو


ییلاق های ایران ییلاق های شهر طبس ییلاق های استان خراسان جنوبی
روستا های ایران روستا های شهر طبس روستا های استان خراسان جنوبی