من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

بازدید :
1182

چشمه آب‌‌علی هراز
امتیاز (0 از 10) از مجموع 0 رای

چشمه آب معدنی آب‌علی در شمال دهكده آب‌علی در 60 كیلومتری شمال شرقی تهران، در كنار بستر رودخانه مبارك‌آباد از زمین می‌جوشد. در گذشته، مظهر چشمه چندین بار تغییر مكان داده است. در حال حاضر آب چشمه با لوله به كارخانه بطری پر كنی منتقل می‌شود و پس از بسته‌بندی به مصرف خوراكی می‌رسد.
‌ آب چشمه آب‌علی از گروه آب‌های بی‌كربناته كلسیك سرد با PH متمایل به اسید است و آهن و سیلیس نیز در آن وجود دارد. وجود آهن در تركیب آب چشمه به صورت پایدار، به علت وجود Co2 و فشار در زیرزمین است كه پس از خروج از زمین بر اثر كم شدن فشار، Co2 آن به حالت ناپایدار و به صورت رسوب در می‌آید. از آنجا كه پر كردن بطری‌ها با این آب، به خاطر رسوب موجود ایجاد اشكال می‌كند، در كارخانه عمل آهن‌زدایی نیز از آن صورت می‌گیرد.
شكستگی‌هایی كه آب چشمه از آن‌‌ها بیرون می‌آید متعلق به دوران اول تا چهارم زمین‌شناسی است و هیچ‌گونه آلودگی میكروبی ندارد.
خواص درمانی این آب در دستگاه گوارش، كبد، لوزالمعده و روده است. هم‌چنین آب این چشمه برای تنظیم كلسترول و اسید اوریك نیز مؤثر است. وجود Co2 در آب این چشمه باعث تنظیم دستگاه گوارش و هضم سریع غذا می‌شود.

پخش چینی بهداشتی چینی کرد ◊

ادرس چشمه آب‌‌علی هراز

60 كیلومتری شمال شرقی تهران، در كنار بستر رودخانه مبارك‌آباد

نقشه چشمه آب‌‌علی هراز

در صورت آگاهی از مختصات جغرافیایی چشمه آب‌‌علی هراز لطفا ما را در تکمیل اطلاعات یاری نمایید ( بدست آوردن مختصات )

نظرات شما در مورد چشمه آب‌‌علی هراز


چشمه های ایران چشمه های شهر تهران چشمه های استان تهران