من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱

راهنمای سفر به آیاناپا

بازدید :
2779

شهرک توریستی آیاناپا در منتی‌الیه شرق لارناکا و با فاصله 40 دقیقه از لارناکا می‌باشد که از مناطق دیدنی قبرس است. آمار سالیانه، آیاناپا را دومین مقصد محبوب جوانان دنیا نشان می‌دهد. این شهرک در دهه 1980 ساخته شده است. دریای فیروزه ای بی‌نظیر و تمیز، سواحل فراموش نشدنی با شن‌های نرم و طلایی، هتل‌های زیبا و طلوع و غروب افسونگر آن به یاد ماندنی است.

اگر قصد سفر به آیاناپا را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور آیاناپا را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

جاذبه هاي توريستي آیاناپا
از مكانهاي ديدني آياناپا ميتوان صومعه كه در دوران ونتینس ها ساخته شده را نام برد و کلیسای آن كه در زیر زمین قرار دارد. در مدخل ورودی این کلیسا یک درخت 600 ساله به چشم می خورد.
فانوس دريايي نيز يكي از جاذبه هاي توريستي اين شهر است.
پارك آبي آفروديت و كارتينگ كنار آن نيز جايي است كه بيشتر گردشگران به آنها مي روند و همچنين سواحل نيسي بيچ كه شما در آن مي توانييد از آبهاي آبي و ساحل ماسه اي آن لذت ببريد و ورزشهاي آبي نظير اسکی روی آب ، چتر متصل به قايق ، قایقرانی ، غواصی ، جت اسكي و بانجي جامپينگ انجام دهيد.

مراکز خرید آیاناپا
با توجه به نزديكي اين شهر به شهر لارناكا اكثر توريستها خريدهاي خود را از شهر لارناكا انجام مي دهند اما با اين وجود اكثر فروشكاه ها در آیاناپا در خیابان اصلي شهر واقع شده اند. اين فروشگاه هاي متنوع اقلام مختلف از لباس و كيف و كفش، صنايع دستي و سوغاتي و لوازم سوفالي را در خود جاي داده اند.
اين فروشگاهها از اواسط مرداد تا اواسط شهريور از تخفيف هاي 50 الي 80 درصدي برخوردار هستند.

حمل و نقل عمومی آیاناپا
نزديكترين فرودگاه به اين شهر فرودگاه بين المللي لارناکا است كه در فاصله 5 کیلومتری جنوب شهر لارناكا واقع شده است.
سرويس عمومی شامل اتوبوس تاکسی و تاکسي های عمومی امکان تردد شما را به تمام شهرها فراهم می کند . ارزانترین سرویس عمومی اتوبوس است كه در خطوطي منظم و با شماره هاي خاص بين شهرها حركت مي كنند. بعد از آن تاکسی های عمومی است که شما را ازدرب منزل به محل مورد نظر می رسانند ولی صرفا براي شما و در ساعت مورد نظر شما نمی آیند .این سرویس های عمومی ساعات تردد خاصی دارند از اتوبوس گرانتر و از تاکسی ارزانتر هستند.
وسيله ديگر تاکسی های اختصاصي هستند که شما را ازدرب هتل يا محل اقامت به محل مورد نظر می رسانند و از اتوبوس ها و تاکسی هاي عمومي گرانتر مي باشند.

ساختار آیاناپا
آیاناپا یا منطقه شن های طلایی بهشت توریست ها نام گرفته است .سواحل زیبا ، آب های کریستالي و شفاف و همچنین رستوران ها و کافه های آن همگی محیطی بسیار جذاب را برای توریست ها مهیا نموده است.در فصل گردشگري تقریبا اکثر جوانان را جذب خود می کند و در سواحل و خیابان های آن افراد مسن کمتر دیده می شوند. سواحل زیباي آن مخصوصا نیسي بیچ و رستورانهايي كه در مرکز شهر و اطراف خانقاه قرار دارد برای نسل جوان بسیار جذاب است. توريست ها می توانند صبحانه ، نهار یا شام خود را در یکی از هزاران رستورانی که در سراسر خیابان اصلی این شهروجود دارد میل نمایند.از بندر این شهر در تابستان می توانید برای تورهای روزانه یا بین شهری تا لارناکا یا لیماسول استفاده کنید.همچنین ساحل شن های طلایی محل بسیار ايده آلي برای علاقه مندان به غروب خورشید است