من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹

راهنمای سفر به گیرنه

بازدید :
2489

یکی از معروف‌ترین شهرهای قبرس شهر گیرنه می‌باشد که مناظر زیبای توأمان کوه و دریای آن بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. این شهر در کنار جذابیت‌های طبیعی خود دارای امکان تاریخی و فرهنگی دیدنی نیز می‌باشد . تاریخ شهر باستانی گیرنه به اواخر جنگ تروژان بازگشته و طبق آخرین یافته‌های باستان‌شناسی، این منطقه زیستگاه و محل اسکان انسان‌ها در عصر حجر (3000 تا 5800 سال قبل از میلاد مسیح) بوده است.
با داشتن بندرگاه هلالی شکل بسیار زیبا و سواحل شنی مسحور کننده، گیرنه یکی از برجسته ترین نواحی توریستی واقع در ساحل شمالی قبرس می باشد. باوجود اینکه گیرنه شهر نسبتا کوچکی است اما مناظر توریستی آن رونق بسیار دارد و در ماه های تابستان، بندرگاه قدیمی آن همواره شاهد ازدحام گردشگرانی است که در بارها و رستورانهای ساحلی جمع میشوند و فضای هیجان انگیزی ایجاد می کنند. جالب توجه است که بزرگترین مجمع تبعیدی های بریتانیایی قبرس را می توان در گیرنه یافت و نیز اینجا نمایانگر معروفترین هتل ها، بارها و رستورانهای شمال قبرس است. در نظر توریست ها، اینجا یک شهر تاریخی و قدیمی است که زیباترین جاذبه های دیدنی را در خود جای داده است. همچنین در بندرگاه قدیمی، شرکت توریستی شمال قبرس NCTO در حال همکاری با مرکز اطلاعات توریستی محلی می باشد و نقشه های ناحیه ای به زبان های ترکی و انگلیسی به رایگان در دسترس است.


مقاله های گیرنه

اگر قصد سفر به گیرنه را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور گیرنه را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

مناظر درجه یک در گیرنه
بدون شک گردشگرانی که در گیرنه وقت می گذرانند به سواحل طلایی و دوردست مدیترانه سری می زنند چرا که این منطقه حقیقتا یکی از بهترین های قبرس می باشد. در کل، سواحل غربی گیرنه پیشرفت بسیاری کرده در حالی که سواحل شرقی طبیعت بکر خود را حفظ کرده است و محل مناسبی برای موج سواری و سایر ورزش های آبی می باشد. غواصی در گیرنه شدیدا طرفدار دارد و پکیج های غواصی مختلف و متناسب با تمام سطوح مهارتی نیز در دسترس هست. گشت زنی با قایق، پیاده روی و سفرهای کوهستانی هم از ورزشهای قابل توجه این ناحیه می باشد. پارک آبی اختاپوس در بعدازظهرهای آفتابی قبرس نیز مکان لذت بخشی برای خانواده ها خواهد بود.

چشم پوشی کردن از میراث قبرسی موجود در گیرنه هنگام بازدید از این ناحیۀ شمالی غیر ممکن است. قلعۀ گیرنه به تنهایی یکی از جاذبه های مهم این محل است که قدمت آن به دوران بیزانس بازمیگردد و بعدها به دست ونیزی ها بازسازی شده است. بندرگاه قدیمی هم یکی دیگر از مناظر باستانی می باشد که با وجود تغییرات ظاهری بسیار و تبدیل شدن انبار ساحلی اش به میخانه و بار، ماهیگیران هنوز از آن استفاده می کنند که این خود فضای توریست پسند جدیدی ایجاد نموده است. دانشگاه های شهر نیز جالب توجه هستند از آن جمله اند دانشگاه آمریکایی Girne و دانشگاه ویرجینیای شمالی.

نگاهی به تاریخچۀ گیرنه در 3 موزۀ اصلی این شهر موجود است. این موزه ها همچنین نمایشگر اطلاعاتی از رسوم اجدادی، مذهب، و صنعت کشتی رانی قبرسی ها می باشد. موزۀ هنر ملی گیرنه در جوار لنگرگاه واقع شده که پر است از مصنوعات و اثاثیۀ قدیمی. در همان نزدیکی، در درون قلعۀ گیرنه، موزۀ کشتی شکسته ها وجود دارد که بقایای یک کشتی چوبی متعلق به بازرگانی یونانی را در خود جای داده هست. این کشتی با توجه به قدمتی که دارد و زمانی که در درون آب دفن شده بوده، حال موقعیت خوب و قابل توجهی دارد. همچنین موزۀ آیکن، واقع در کلیسای مایکل آرچنجل، کلکسیونی از اشیاء و نقاشی های قدیمی مذهبی را شامل می شود.

برای گشت و گذار در شمال جزیرۀ قبرس، گیرنه ایستگاه مناسبی است. گیرنه از شهر پایتختی نیکوزیا که درست در جنوب آن واقع شده، حدود 30 دقیقه با ماشین فاصله دارد. در همان نزدیکی ها، ویرانه های قدیمی مهیج دیگری هم وجود دارند مانند: صومعه ای برجسته در دهکدهۀ همجوار بللاپایس / قعلۀ بوفاونتو و قلعۀ سنت هیلاریون. کسانی که به سفرهای روزانه می پردازند شاید مایل باشند به منطقۀ کاپلیکا سری بزنند یا از دهکدۀ قدیمی لاپاتا دیدن کنند و یا به شبیه جزیرۀ کوروکام سفر کنند، جایی که مناظر ساحلی فراوانی در انتظار آنهاست.اطلاعات و آشنایی سریع

• کشور: قبرس (شمال)
• موقعیت: ساحل شمالی / منطقۀ گیرنه
• وضعیت: شهر / ناحیه
• جمعیت: در حدود 28.000 نفر
• زبان: یونانی و ترکی
• پول رایج: یورو (EUR)
• منطقۀ جغرافیایی: با محاسبۀ زمان منقضی شده (زمان هماهنگ جهانی 2+)
• کد تلفن کشور: 90+ / 392 90+ اگر از جمهوری قبرس تماس گرفته شود (شمال)/ 357+ (جنوب)
• کد تلفن ناحیه: 357
• میانگین دمای روزانۀ گیرنه در ماه ژانویه: 14°C / 57°F
• میانگین دمای روزانۀ گیرنه در ماه جولای: 32°C / 90°F