من توریستم بزرگترین پرتال گردشگری

دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

راهنمای سفر به کوالالامپور

بازدید :
1912

مالزی یکی از مدرن ‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است و تنوع فرهنگی زیادی دارد. پایتخت آن نیز کوالالامپور است.

شهر زیبای کوالالامپور در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. این شهر تلفیقی از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری است و بیش از 40 خط هوایی و همچنین بندری نیز به نام Klong در فاصله 41 کیلومتر مرکز شهر دارد. این شهر، سرویس حمل و نقل داخل و بیرون شهری خوبی دارد و می توان از انواع وسایل نقلیه همچون مترو، اتوبوس، قطار یا تاکسی استفاده کرد.

این جاذبه گردشگری آسیایی در فاصله 35 کیلومتری از دریا قرار دارد و فرهنگ آن ترکیبی از سه فرهنگ اصلی مالایی، چینی و هندی است. در کوالالامپور، در کنار ساختمان هایی با قدمت صدساله می توانید آسمان خراش های مدرن را نیز ببینید. به همین دلیل، گردشگرانی که به این شهر مسافرت می کنند، مایلند دوباره به آن سفر کنند.

آب و هوای کوالالامپور گرمسیری است. هوای گرم این شهر با باران های سنگین همراه است و دمای هوا گاهی به بیش از 35 درجه می رسد.

اگر قصد سفر به کوالالامپور را دارید من توریستم بازدید از صفحه تور کوالالامپور را نیز به شما پیشنهاد می دهد .

رفت و آمد
کرایه‌ی اتوموبیل و رانندگی در کوالالامپور کار راحتی نیست؛ خیابان‌ها شلوغ‌اند و علائم راهنمایی و رانندگی واضح نیستند، با این حال اگر خواستید بیرون از شهر گردش کنید، با داشتن اتوموبیل راحت‌تر این کار را انجام می‌دهید.
ترن‌های داخل شهری ارزان‌اند و تقریباً تمام جاذبه‌های شهر را هم پوشش می‌دهند. خرید بلیت‌های اعتباری در صورتی که زیاد سوار ترن می‌شوید، به‌صرفه‌تر است.
تاکسی‌های کوالالامپور، خیلی گران نیستند، اما باید حواستان باشد که راننده حتماً تاکسی‌متر را روشن کند. راننده‌تاکسی‌های مالزیایی به بیشتر حساب کردن کرایه‌ها معروف‌اند.
تاکسی را می‌توانید از آژانس‌های معتبر هم بخواهید. کامفورت کبز(٦٠٣٦٢٥٣١٣١٣)، تاکسی سان‌لایت (٦٠٣٩٠٥٧٥٧٥٧)، تاکسی همگانی (٦٠٣٦٢٥٩٢٠٢٠) و آپتاون ایس (٦٠٣٩٢٨٣٢٣٣٣) از جمله این آژانس‌ها هستند.

حمل و نقل عمومی کوالالامپور
فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشور مالزی است كه در حدود 50 کیلومتری جنوب این شهر واقع شده است.شما می توانید با قطار سریع السیر در کمتر از 30 دقیقه به مرکز شهر بروید. اگر ترجیح می دهید با ماشین به شهر بروید، از بزرگراه حدود یک ساعت راه خواهد بود.
کوالالامپور مجهز به اتوبوس، قطار های شهری، تاکسی و سیستم حمل و نقل سریع است. همه این وسایل در مرکز شهر که قطب اصلی حمل و نقل به شمار می رود٬ به یکدیگر متصل شده اند. البته شهر به خوبی توسط بزرگراه ها، شاهراه های پر سرعت و تندراه هایی که مخصوص وسایط سریع السیر است٬ به تمام مسیر های شهری متصل شده است.